Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri ANKA-S Projesinde iki teslimat birden.

ANKA-S Projesinde iki teslimat birden.

0

ANKA-S Projesinde Operasyon Eğitim ve Simülasyon Merkezi’nin ve bir adet daha ANKA-S İHA’nın teslimatı gerçekleştirildi.

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı uydudan kontrol yeteneğin sahip ANKA-S’ler ile filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Filodaki ANKA-S sayısı son teslimatla altıya yükseldi.  ANKA-S sistemlerinin, Türk Hava Kuvvetleri’ne teslimatları devam edecek.

ANKA-S projesi kapsamında; önemli yeteneklerden bir tanesi olan Operasyon Eğitim ve Simülasyon Merkezi’nin (OSEM) Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslimatları, 16-17 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılan testler sonucunda başarı ile tamamlandı. Harekat bölgesinde kalkışı gerçekleştirilen uçakların kontrolünü, tafics veya uydu üzerinden devralma özelliğine sahip merkez, bu yeteneği ile uydu kapsam alanında olan dünyanın her yerindeki uçakların ülke içindeki tek merkezden tüm uçuş ve faydalı yük kontrolünü yapabiliyor.

Operasyon Eğitim ve Simülasyon Merkezi OSEM

Aynı anda altı hava aracı kontrolü sağlayan merkez, pilot ve faydalı yük operatörü eğitimleri için uçuş, sanal görev ve harekat simülasyonu yapabilen bir eğitim yardımcısı altyapı sunuyor.

ANKA-S Projesi ile ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Daha Fazla İlgili Yazı
Daha Fazla Fatih Mehmet
Daha Fazla Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri

İlginizi Çekebilir

Temel Kotil yerli yolcu uçağı planını anlattı

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil yerli yolcu uçağı ile ayrıntıları DHA’ya anlattı. Önü…