Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri ASELSAN Muhafız sınırları aştı

ASELSAN Muhafız sınırları aştı

4 dakikada okunabilir
0

Malezya’da yüzde 100 ASELSAN’a ait olarak kurulan ASELSAN MALAYSIA firması Uzaktan Komutalı Silah Sistemlerinin yerel üretimi ve Güneydoğu Asya’ya ihracatı hedefiyle faaliyetlerini sürdürüyor.

Malezya Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Malezya Deniz Kuvvetleri yetkililerinin katılımı ile 30mm MUHAFIZ Sisteminin sahil güvenlik botlarına montaj, entegrasyon ve testleri gerçekleştirildi.

Malezya Sahil Güvenlik Komutanlığının ihtiyacı kapsamında teslim edilen 30mm MUHAFIZ Uzaktan Komutalı Silah Sisteminin sahil güvenlik botlarına montajı, entegrasyonu ve testleri Malezyalı mühendisler tarafından yerel olarak gerçekleştirildi. Bu süreçte Malezyalı mühendislere eğitim verilerek ASELSAN’ın Malezya Savunma Sanayisine ve insan kaynağına katkıda bulunmaya yönelik taahhüdü somut bir adımla hayata geçirildi.

Malezya’da yüzde 100 ASELSAN’a ait olarak kurulan ASELSAN MALAYSIA firması Uzaktan Komutalı Silah Sistemlerinin yerel üretimi ve Güneydoğu Asya’ya ihracatı hedefiyle faaliyetlerini sürdürmekte olup MUHAFIZ sisteminin yerel katkı ile teslimata hazırlanması bu kapsamda önemli bir aşama oldu.

Sözleşme kapsamında 30mm MUHAFIZ Sisteminin Malezya Sahil Güvenlik Komutanlığı botlarına entegrasyonunun 2018’de tamamlanması hedefleniyor.

Muhafız Sistemlerinin İhracatı Tam Gaz Devam Ediyor

Güney Kore’de faaliyet gösteren Hyundai Heavy Industries Tersanesinin üçüncü bir ülkeye ihraç edeceği
fırkateynlere entegre edilmek üzere MUHAFIZ Sistemi Tedarik Sözleşmesi imzalandı. Bu sözleşme ile MUHAFIZ Silah Sisteminin kullanıldığı ülkelere bir yenisi daha eklendi. ASELSAN Uzaktan Komutalı Silah Sistemlerinin Güneydoğu Asya’da yaygın bir şekilde kullanımı devam ediyor. Güney Kore Cumhuriyetine ilk silah sistemi ihracatı olması açısından proje büyük önem arz ediyor.

Hyundai Heavy Industries tarafından Filipinler Donanması için inşa edilen 2600 tonluk Incheon (FFX-I) Sınıfı fırkateyninin ön bölümündeki 76mm baş topu ve 8 hücreli dikey fırlatma sistemine (VLS) ek olarak Aselsan Muhafız sistemi geminin kıç bölümünde uçuş güvertesine doğru konumlandırılacak. Aselsan Muhafız sistemi platformun Muharip Yönetim Sistemi (CMS) ile tamamen entegre bir şekilde çalışacak. Aselsan Muhafız sistemi özellikleri için tıklayınız.

Kaynak: www.defenceturk.net

 

  • Filipinler Donanması Aselsan Muhafız UKST kullanacak

    Kuzey Kore ve Çin Halk Cumhuriyeti etkisiyle ısınan Asya ve Pasifik suları savunma harcama…
Daha Fazla İlgili Yazı Yükle
Daha Fazla Yükle Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri

İlginizi Çekebilir

Çok Maksatlı Deniz Karakol Uçağı Projesi’ne yeni katılımcılar

“Çok Maksatlı Deniz Karakol Uçağı Projesi”ne Polonya ve Kanada’nın katıl…