GERGEDAN

0
Envanterde

 

​​GERGEDAN Taşınabilir RF Aktif Köreltme/Karıştırma Sistemi kullanılarak, Radyo Frekans (RF) Kontrollü (amatör telsiz, cep telefonu, vb.) El Yapımı Patlayıcı (RFEYP) madde düzeneklerinin patlatılması aktif karıştırma uygulaması ile engellenerek, etkisiz hale getirilmesi sağlanabilmektedir.

GERGEDAN programlanabilme yeteneği sayesinde taktik ve operasyonel ihtiyaçlara en etkili çözümü sağlayabilmektedir. Aynı anda karıştırılması hedeflenen çoklu RFEYP tehditlerinin frekans ve çıkış güçlerine uygun olarak, kullanıcı tarafından “karıştırma profilleri” tanımlanabilmektedir.

GERGEDAN taşınabilir ve araç bağımsız bir sistemdir. Sistem herhangi bir araca (SUV tipi araçlar, 4×4 araçlar, binek tipi araçlar, askeri araçlar, minibüs, vb.) entegre edilebilmekte ve bir araçtan başka bir araca kolayca taşınabilmektedir. Sistem, şarj edilebilir Li-Ion bataryalar ile en az 2 (iki) saat süre ile köreltme/karıştırma yapabilmektedir. Talep edilmesi durumunda, Sistemin araca takılacak ilave alternatör üzerinden beslenerek daha uzun süre köreltme/karıştırma yapabilmesi mümkündür.

GERGEDAN, kullanımı kolay, akıllı bir El Kontrol Ünitesine (EKÜ) sahiptir. Araç içerisine monte edilen EKÜ üzerinden karıştırma başlatılıp durdurulabilmekte, ilgili arıza durumları gözlenebilmekte, işletme durumunu belirtir uyarılar izlenebilmektedir. EKÜ’ye, çok sayıda görev öncesi tanımlanmış karıştırma profili yüklenebilmekte ve uygulanacak profil, görev sırasında operatör tarafından kolaylıkla seçilebilmektedir.

Üretici: ASELSAN

Daha Fazla İlgili Yazı
Daha Fazla Admin
  • İHASAVAR Anti-Drone Sistemi

    İHASAVARTM Anti-Drone RF Karıştırma ve Köreltme Sistemi Drone/Mini-İHAlar düşman unsurlar …
  • ​SAPAN-(MİLKAR-5A5)

      ASELSAN ​SAPAN Aktif/Pasif Konvoy Koruma Sistemi (MİLKAR-5A5) SAPAN™ Programlanabil…
  • İHTAR Anti Drone Sistemi

      İHTAR Anti Drone Sistemi İHTAR, ASELSAN’ın mini ve mikro İHA tehdilerini şehir ve k…
Daha Fazla Karıştırıcılar

İlginizi Çekebilir

Aselsan Telsizleri Ukrayna’da üretilecek

ASELSAN ile Ukrayna STE firması arasında Ekim 2017’de Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin…