Anasayfa Hakkımızda

Hakkımızda

Defence Turk, Türk savunma sanayii ürünü yerli ve milli sistemlerin tanıtımı başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri’nin modernizasyonu kapsamında yürütülen faaliyetler hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, savunma ve milli güvenlik gelişmelerine hızlı ve doğru kaynaktan ulaşmak isteyenlerin ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Tamamı gönüllülerden oluşan çok özel bir ekibin ortak çalışması olan Defence Turk;

www.defenceturk.net web sayfası,

forum.defenceturk.net forum sayfası,

Türk Savunma Sanayii mobil uygulaması ve

Sosyal medya hesaplarıyla aktif bir savunma platformudur.

Türk savunma sanayii firmaları ve ürünlerinin tanıtımının gerçekleştirilmesi, TSK ve kolluk kuvvetlerinin modernizasyon faaliyetleri ve milli güvenliğimizi ilgilendiren tüm gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılmasının yanında sadece Defence Turk’ten ulaşabileceğiniz özel içeriklerle özgün bir savunma platformu olmayı hedeflemektedir.

Ekibimiz ile Tanışın

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Çukurova Üniversitesi Savunma ve Yüksek Teknolojiler Kulübü’nün Kurucu Başkanı, amatör video editör ve fotoğrafçı.

Rasim Anıl KUNT
Genel Yayın Yönetmeni

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Öğrencisi ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Amatör savunma sanayii araştırmacısı.

Fatih Mehmet KÜÇÜK
Yayın Koordinatörü

Basın/Medya ve Psikoloji öğrencisi olarak Portsmouth Milton Cross Academy’de GCSE öğrenim görüyor. Türk savunma sanayii ürünü sistemlerle yakından ilgileniyor.

Mehmet Alperen AÇIK
İş Geliştirici & Çevirmen

Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. Türk Dış Politikası, Ortadoğu, Diplomasi Tarihi ve Terör Örgütleri özel çalışma alanı. Dünü ve bugünüyle Savunma Sanayii araştırmacısı ve takipçisi. Kamp ve doğa tutkunu.

Ahmet ALEMDAR
Sosyal Medya Uzmanı

Girne Amerikan Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri ve Chester Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans mezunu. Savunma sanayi ve havacılık araştırmacısı. Tarih ve Strateji öğrencisi. Amatör Denizci ve telsiz belgesi sahibi. Chester Amatör dağcılık kulübü üyesi.

Kıvanç Emir ÖRKEN
Yazar

Sen de Defence Turk ailesine katılıp projemizin bir parçası olmak istiyorsan buraya tıkla!

Teknik altyapımızı kuran ve desteklerini esirgemeyen INK Design ekibine teşekkür ederiz.

Comments are closed.