Anasayfa Hakkımızda

Hakkımızda

Defence Turk, Türk savunma sanayii ürünü yerli ve milli sistemlerin tanıtımı başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri’nin modernizasyonu kapsamında yürütülen faaliyetler hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, savunma ve milli güvenlik gelişmelerine hızlı ve doğru kaynaktan ulaşmak isteyenlerin ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Tamamı gönüllülerden oluşan çok özel bir ekibin ortak çalışması olan Defence Turk;

www.defenceturk.net web sayfası,

www.forum.defenceturk.net forum sayfası ve

Sosyal medya hesaplarıyla aktif bir savunma platformudur.

Türk savunma sanayii firmaları ve ürünlerinin tanıtımının gerçekleştirilmesi, TSK ve kolluk kuvvetlerinin modernizasyon faaliyetleri ve milli güvenliğimizi ilgilendiren tüm gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılmasının yanında sadece Defence Turk’ten ulaşabileceğiniz özel içeriklerle özgün bir savunma platformu olmayı hedeflemektedir.

Ekibimiz ile Tanışın

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Çukurova Üniversitesi Savunma ve Yüksek Teknolojiler Kulübü’nün Kurucu Başkanı, amatör video editör ve fotoğrafçı.

Rasim Anıl KUNT
Genel Yayın Yönetmeni

Donanımhaber savunma muhabiri, Uluslararası İlişkiler öğrencisi ve Selçuk Savunma ve Havacılık Topluluğu Kurucu Başkanı

.
Samet Yurtsever
Video İçerikler Yönetmeni

Bilgisayar programcılığı mezunu teknoloji meraklısı ve savunma savunma sanayii araştırmacısı bir memur, askerlikte muhabere ve donanım ile ilgili olan görevi onu savunma sanayiine meraklı kıldı.

Behzat KOLUKISA
İçerik Editörü

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Öğrencisi ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Amatör savunma sanayii araştırmacısı.

Fatih Mehmet KÜÇÜK
Sosyal Medya Yöneticisi

Sen de Defence Turk ailesine katılıp projemizin bir parçası olmak istiyorsan buraya tıkla!

Teknik altyapımızı kuran ve desteklerini esirgemeyen INK Design ekibine teşekkür ederiz.

Yoruma kapalı.