Anasayfa Haberler Millî turboşaft motor için çalıştay yapılacak

Millî turboşaft motor için çalıştay yapılacak

2 dakikada okunabilir
0

Turboşaft Motor Geliştirme Projesinde yurt içi mevcut imkân ve kabiliyetlerin azami ölçüde kullanılması amacıyla “Turboşaft Motor Alt Sistemleri Çalıştayı” düzenleniyor.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın himayesinde, TEI’nin ev sahipliğinde, Erciyes Teknopark, Teknopark İstanbul, Eskişehir Ticaret Odası ve Eskişehir Sanayi Odası’nın destekleriyle “Turboşaft Motor Alt Sistemleri Çalıştayı” 18 – 19 Aralık 2017 tarihlerinde Eskişehir Anemon Otel’de düzenlenecek.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacına yönelik yürütülen Özgün Hafif Genel Maksat Helikopter Programı kapsamındaki motor ihtiyacının yerli olarak karşılanması amacıyla Turboşaft Motor Geliştirme Projesi başlatılmıştı. Çalıştay kapsamında, yurt içi mevcut imkân ve kabiliyetlerin azami ölçüde kullanılması amacıyla Turboşaft Motor Geliştirme Projesi’nin sistem ve alt sistem gereksinimlerinin yurt içi alt yüklenicilerden tedarik edilmesi için projenin ana yüklenicisi TEI ile katılımcı firmalar arasında motor alt sistemleri, sayısal motor kontrol sistemi, test, teknoloji kazanımı, imalat ve özel proses konularında görüşmeler yapılacak.

Millî olarak geliştirilecek ve üretilecek olan Turboşaft Motoruna katkı verecek alt yüklenicilerin proje kapsamında edinecekleri kabiliyetlerin, orta ve uzun vadede Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayiine büyük katkı sağlaması hedefleniyor.

Çalıştaya kayıt olmak için tıklayınız

  • Art Yakıcı (Afterburner)

    “Afterburner” kelimesi Türkçe’ye “art yakıcı” olarak çevrilmektedir. Turbofan ve tur…
  • SSM’den PT6 Serisi Motorlar için ihale

    Savunma Sanayii Müsteşarlığı “PT6 Serisi Motorların Depo Seviyesi Bakım Kabiliyetini…
  • SOM’a yeni bir motor daha geliyor

    Savunma Sanayii Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Şeker, SOM motoru için çalışmalar…
Daha Fazla İlgili Yazı Yükle
Daha Fazla Yükle Haberler

İlginizi Çekebilir

TF-X Programında çatlak ses, İngiltere ile görüş ayrılığı

İngiliz Financial Times (FT) gazetesi, Londra ve Ankara’nın ortak yürüttüğü Türkiye&…