Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanı’ndan dikkat çeken ziyaret

Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanı’ndan dikkat çeken ziyaret

0

Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan ÖZBAL’ın resmi davetlisi olarak Türkiye’de bulunan Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Zafar Mahmood Abbasi ve beraberindeki heyet, 10-14 Aralık 2017 tarihinde Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Konuk Komutan Ankara, Gölcük, İstanbul ve Konya’da tetkik ve incelemelerde bulundu. Oramiral Zafar Mahmood Abbasi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Karargahında düzenlenen törenle TSK Liyakat Nişanı ile taltif edildi.

TSK Liyakat Nişanı Kimlere Verilir?

Türk Silahlı Kuvvetleri için önemli görevlerin başarılmasında liyakat gösterenlere, Türk Silahlı Kuvvetleri ile mensubu olduğu silahlı kuvvetler arasında dostça ilişkilerin geliştirilmesini, milletlerin birbirlerine yakınlaşmasını sağlayanlara verilir.

MİLGEM Projesinin İlk Gemisi TCG Heybeliada’ya Ziyaret 

Türkiye’nin MİLGEM korvetlerinin ihracı konusunda Pakistan ile yürüttüğü sözleşme görüşmelerinde sona gelindiği ile ilgili haberler gündemdeyken, Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Abbasi’nin TCG Heybeliada’ya yaptığı ziyaret dikkatlerden kaçmadı.

Anadolu Ajansı’na göre Suudi Arabistan’a 5, Pakistan’a 4 adet MİLGEM’in ihracatı konusunda sözleşme çalışmaları yapılıyor. Sözleşmeler üzerinde önemli mesafeler alınırken, her iki ülkeyle de imza aşamasına gelindiği belirtiliyor.

 

Daha Fazla İlgili Yazı
Daha Fazla Editör
Daha Fazla Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri

İlginizi Çekebilir

Pakistan nükleer cephaneliğini genişletiyor

Raporlar Pakistan’ın nükleer başlık sayısının 2025 yılında 250’ye ulaşabileceğ…