Anasayfa Haberler Genel Haberler Savunma Sanayii İcra Komitesi sona erdi

Savunma Sanayii İcra Komitesi sona erdi

0

Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basına kapalı gerçekleşen ve saat 18.45’te sona eren toplantı 3 saat sürdü.

Bugün gerçekleştirilen toplantıda, sınırlarımız içinde ve ülke sınırlarımızın güvencesi için sınır ötesinde harekâtlarını başarıyla sürdüren güvenlik birimlerimizin etkinliğini daha üst seviyeye çıkaran yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye yönelik projeler gözden geçirilerek yeni kararlar alındı.

Toplantı açıklamasında değerlendirilen konular şu şekilde açıklandı:

“Toplantıda, savunma sanayi ve teknolojilerini geliştirme, güçlendirme, destekleme ve ihracat amaçlı muhtelif yatırım ve iyileştirme faaliyetleri ile ilgili kararlar alınmıştır. Bu kapsamda; Geliştirilmiş Atak Helikopteri projesinin başlatılması; muhtelif İHA/SİHA, deniz ve kara araçları, elektronik harp ve karıştırıcı sistemler, çeşitli akıllı mühimmat ve silah sistemlerinin geliştirilmesi ile güvenlik birimlerimizin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik projeler değerlendirilmiştir.”

Son dönemde gerçekleştirilen diğer SSİK toplantıları gibi bu toplantı sonrasında da değerlendirilen konular hakkında çok kısıtlı ve kısa açıklama yapıldı.

Daha Fazla İlgili Yazı
Daha Fazla Fatih Mehmet
Daha Fazla Genel Haberler

İlginizi Çekebilir

Zambiya’dan İsrail’e ikinci 400 milyon dolarlık sözleşme

Zambiya Savunma Bakanı, hükumetinin İsrail şirketleriyle ikinci bir 400 milyon ABD Doları …