Anasayfa Hakkımızda

Hakkımızda

Defence Turk, Türk savunma sanayii ürünü yerli ve milli sistemlerin tanıtımı başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri’nin modernizasyonu kapsamında yürütülen faaliyetler hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, savunma ve milli güvenlik gelişmelerine hızlı ve doğru kaynaktan ulaşmak isteyenlerin ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Tamamı gönüllülerden oluşan çok özel bir ekibin ortak çalışması olan Defence Turk;

www.defenceturk.net web sayfası,

forum.defenceturk.net forum sayfası,

Türk Savunma Sanayii mobil uygulaması ve

Sosyal medya hesaplarıyla aktif bir savunma platformudur.

Türk savunma sanayii firmaları ve ürünlerinin tanıtımının gerçekleştirilmesi, TSK ve kolluk kuvvetlerinin modernizasyon faaliyetleri ve milli güvenliğimizi ilgilendiren tüm gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılmasının yanında sadece Defence Turk’ten ulaşabileceğiniz özel içeriklerle özgün bir savunma platformu olmayı hedeflemektedir.

Ekibimiz ile Tanışın

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Çukurova Üniversitesi Savunma ve Yüksek Teknolojiler Kulübü’nün Kurucu Başkanı, amatör video editör ve fotoğrafçı.

Rasim Anıl KUNT
Genel Yayın Yönetmeni

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Öğrencisi ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Amatör savunma sanayii araştırmacısı.

Fatih Mehmet KÜÇÜK
Yayın Koordinatörü

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği öğrencisi ve amatör web geliştirici. Milli güvenlik, teknoloji ve savunma sanayii ana ilgi alanları. Amatör savunma sanayii araştırmacısı.

Mahmut Burak ÇINAR
Editör

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü öğrencisi. Amatör savunma sanayi araştırmacısı, teknolojiyi yakından takip ediyor.

Atamert KÜÇÜKYILDIZ
Dış Haberler Editörü

Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. Türk Dış Politikası, Ortadoğu, Diplomasi Tarihi ve Terör Örgütleri özel çalışma alanı. Dünü ve bugünüyle Savunma Sanayii araştırmacısı ve takipçisi. Kamp ve doğa tutkunu.

Ahmet ALEMDAR
Sosyal Medya Uzmanı

Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler üçünçü sınıf öğrencisi. Dış politika, savunma sanayi, tarih özel ilgi alanları.

Ahmet BAYAR
Editör

Haliç Üniversitesi 4. sınıf Psikoloji Öğrencisi ve İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü Öğrencisi. Tarih, Ortadoğu ve Savunma Sanayisi özel ilgi alanı. İran Diş Politikası ve Suriye Savaşı üzerinde araştırmaya meraklı. Amatör sporcu ve doğa meraklısı. İstanbul Üniversitesi Rafting Kulübü üyesi.

Mert KARNAPOĞLU
Editör

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor. Ayrıca terör örgütleri ve Orta Doğu politikalarıyla yakından ilgileniyor.

Ata Ahmet KÖKÇÜ
Editör

Girne Amerikan Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri ve Chester Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans mezunu. Savunma sanayi ve havacılık araştırmacısı. Tarih ve Strateji öğrencisi. Amatör Denizci ve telsiz belgesi sahibi. Chester Amatör dağcılık kulübü üyesi.

Kıvanç Emir ÖRKEN
Yazar

Sen de Defence Turk ailesine katılıp projemizin bir parçası olmak istiyorsan buraya tıkla!

defenceturk.net bir ANKAÇELİK iştirakidir.

Teknik altyapımızı kuran ve desteklerini esirgemeyen INK Design ekibine teşekkür ederiz.

Yoruma kapalı.