Anasayfa Hakkımızda

Hakkımızda

Defence Turk, Türk savunma sanayii ürünü yerli ve milli sistemlerin tanıtımı başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri’nin modernizasyonu kapsamında yürütülen faaliyetler hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, savunma ve milli güvenlik gelişmelerine hızlı ve doğru kaynaktan ulaşmak isteyenlerin ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Tamamı gönüllülerden oluşan çok özel bir ekibin ortak çalışması olan Defence Turk;

www.defenceturk.net web sayfası,

forum.defenceturk.net forum sayfası,

Türk Savunma Sanayii mobil uygulaması ve

Sosyal medya hesaplarıyla aktif bir savunma platformudur.

Türk savunma sanayii firmaları ve ürünlerinin tanıtımının gerçekleştirilmesi, TSK ve kolluk kuvvetlerinin modernizasyon faaliyetleri ve milli güvenliğimizi ilgilendiren tüm gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılmasının yanında sadece Defence Turk’ten ulaşabileceğiniz özel içeriklerle özgün bir savunma platformu olmayı hedeflemektedir.

Medya Kitimizden Defence Turk ve yetenekleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ekibimiz ile Tanışın

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör video editör ve fotoğrafçı.

Rasim Anıl KUNT
Kurucu Ortak

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Fatih Mehmet KÜÇÜK
Genel Yayın Yönetmeni

Makine Mühendisi, savunma sanayii araştırmacısı ve millîleşme destekçisi.

Atacan DUMAN
Kurumsal Koordinatör

Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. Türk Dış Politikası, Ortadoğu, Diplomasi Tarihi ve Terör Örgütleri özel çalışma alanı. Dünü ve bugünüyle Savunma Sanayii araştırmacısı ve takipçisi. Kamp ve doğa tutkunu.

Ahmet ALEMDAR
Yayın Koordinatörü

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor. Ayrıca terör örgütleri ve Orta Doğu politikalarıyla yakından ilgileniyor.

Ata Ahmet KÖKÇÜ
Editör

Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler üçünçü sınıf öğrencisi. Dış politika, savunma sanayi, tarih özel ilgi alanları.

Ahmet BAYAR
Editör

Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi. Muhabere ve seyrüsefer sistemleri üzerine çalışıyor. Uzay keşfi, uydular ve Türk - Amerikan ilişkilerine dair okumalar yapıyor.

Sebati Samet KOÇ
Editör

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği öğrencisi.Savunma sanayii araştırmacısı.

Gülşen SAKARYA
Editör

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü öğrencisi. Amatör savunma sanayi araştırmacısı, teknolojiyi yakından takip ediyor.

Atamert KÜÇÜKYILDIZ
Dış Haberler Editörü

Elektronik Müh. öğrenimi görür. Okur, yazar. Kültürümüzün haznesi demek olan dilimiz ile çok yakından ilgili ve bağlamınca günümüz sorunlarımıza ve bunların nedenlerine düşünücüdür. Biz yüce bir ulusun dün olduğu gibi bugün de her alanda en ileri uluslardan olmamız gerektiğini savunur ve tasdikler. İşbu nedenle savunma sanayiini bunun en baş ayağı görür.

Caner ÇETİN
Defence Turk Forum Yöneticisi

Çukurova Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi. Savunma sanayii takipçisi. Motosiklet ve Adanaspor tutkunu.

Salih KIVRAK
Sosyal Medya Uzmanı

Taktik Ekipman ve hedef sistemleri üzerine firma sahibi. Askeri ekipman ve hafif silahlar konusunda 8 senelik tecrübeye sahip, hobi atıcısı. Bireysel Askeri Ekipmanlar konusunda araştırır, uygular, deneyimler ve yazar.

Can YAZICI
Bireysel Askeri Ekipman Uzmanı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Öğrencisi, amatör fotoğrafçı ve yazar. 5+ senedir Grafik Tasarım üzerine çalışıyor.Yazılım, uzay, savunma sanayii ve teknoloji konuları ile ilgileniyor.

Muhammet Mustafa TÜRKMEN
Grafiker

Sen de Defence Turk ailesine katılıp projemizin bir parçası olmak istiyorsan buraya tıkla!

Teknik altyapımızı kuran ve desteklerini esirgemeyen INK Design ekibine teşekkür ederiz.

Yoruma kapalı.