Anasayfa Haberler Genel Haberler ABD Deniz Piyadeleri polimer kovanlı mühimmat alacak

ABD Deniz Piyadeleri polimer kovanlı mühimmat alacak

0

Amerika Birleşik Devletleri Deniz Piyadeleri, ABD hükumetine ait bir internet sitesinde yer alan güncellemeye göre 2,4 milyon adet polimer kovanlı 50 kalibrelik mühimmat alacak.

Açıklamada Deniz Piyade Sistemleri Komutanlığı’nın mühimmat üreticisi MAC LLC ile tek kaynaklı sözleşme yapmayı planladığını belirtildi. Bu sözleşme 3 yıllık üretim sürecinde 2,4 milyon .50 kalibrelik (12.7×99 mm)  polimer kovanlı mühimmatı kapsıyor. Polimer kovanlı mühimmat üretiminin çok amaçlı anti-mataryel yüksek patlayıcı yanıcı / zırh delici Raufoss Mk 211 ve genel maksat ball M33 mermilerini kapsaması bekleniyor.

Polimer kovanlı mühimmatlar normal mühimmatlara göre daha hafiftir.  Polimer kovanlı mühimmatların tarihleri 1950’lere dayanmaktadır. MAC, LLC firması halihazırda General Dynamics’in üzerinde çalıştığı .338 Norma Magnum kalibreli Hafifletilmiş Genel Maksat Makineli Tüfek (LWMMG) Programı için polimer kovanlı kompozit mühimmat üretiyor.

Yeni polimer kovanlı 50 kalibrelik fişekler, değiştirme paketinde bir düşüşle kullanıcılara %25’e varan oranda (bazı kaynaklara göre yaklaşık %45) ağırlık tasarrufu sağlıyor. MAC’e göre, bu ağırlık tasarrufu, daha fazla cephane getirmek, daha fazla yakıt, su veya pil taşımak için kullanılabilir. Silahlar veya prosedürler için değişiklik yapılması gerekmez.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

TSK’ya ait A400M nakliye uçağı Lübnan’a uçuş gerçekleştirdi

TSK’ya ait A400M tipi nakliye uçağı ile yardım malzemeleri, arama ve kurtarma ekipleri Bey…