Ağrı, Doğubeyazıt’ta uzman çavuş üç teröristi etkisiz hale getirdi

Ağrı Doğubeyazıt kırsalında jandarma komando birlikleri teröristlere operasyon düzenledi, üç terörist etkisiz hâle getirildi. Operasyona üç senelik kahraman bir uzman çavuşun başarısı damga vurdu.

Türkiye Gazetesi’nde yer alan haberde çavuşun teröristleri tek başına imha ettiği ifade edildi. PKK’lılar güvenlik güçlerine ait zırhlı araca saldırı düzenledi. İlk ateşle birlikte kirpi şoförü serinkanlılıkla aracı uygun bir yerde durdurdu. Tim araçtan inerken aracın silahçısı da termal kamera ile etrafı gözetlemeye koyuldu. Bu esnada bir teröristin ayağa kalkıp roket ile nişan aldığını fark etti. Terörist ateş edene kadar uzman çavuş, haini başından vurarak etkisiz hâle getirdi. Elli metrede iki haini, 200 metrede üçüncü teröristi vurdu. Mehmetçiğe pusu kurmaya çalışan hainler ava giderken avlandı. Teröristlerin üzerinde iki adet roketatar ve mühimmat ele geçirildi. Bu arada Tunceli’nin Ovacık ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda PKK’lı üç terörist etkisiz hâle getirildi.

Ahmet Alemdar

Defence Turk Yayın Koordinatörü. Türk Savunma Sanayii özelinde; savunma teknolojileri, stratejileri ve politikaları araştırmacısı ve takipçisi. 

İlgili Yazılar

Sonraki Haber

Google Haberler

Bültene Abone Ol!

İlginizi Çekebilir

Tekrar Hoşgeldiniz!

Lütfen hesap bilgilerinizi girin

Parolanızı kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen e-posta adresi veya kullanıcı adı girin.

Defence Turk'ün Yeni Hizmetleri

Defence Turk sektöre yönelik yeni hizmetlerini sunar. Profesyonel ekibimiz sorunlarınıza çözümler üretmek için yanınızda!

Hemen iletişime geç