ASELFLIR-300 T

0
Envanterde

 

ASELFLIR 300T Aviyonik Termal Görüntüleme Sistemi

​​​​​​ASELFLIR-300T çoklu algılayıcılı elektro-optik hedefleme ve gözetleme sistemidir, ASELFLIR-300T’nin yapısında Yüksek Çözünürlüklü Kızılötesi Kamera, Lazer Hedef İşaretleme/Mesafe Ölçme Birimi, Lazer Nokta İzleyici, Renkli Gündüz Görüş Kamerası ve Uzaktan Teşhis Kamerası bulunmaktadır. Sistem izleyen maddelerde belirtilen Hatta Değiştirilebilir Birimler(HDB)’den oluşmaktadır:

• Taret Birimi (TB)
• Elektronik Birim (EB)
• El Kumada Birimi (EKB)
• Hizalama Birimi (HB)

Genel Özellikler:

Kızılötesi Görüntü Kalitesi:

• Görüntü kalitesi ve menzil performansı, üstün kızılötesi kamera tasarımı ve gelişmiş gerçek zamanlı görüntü işleme algoritmaları ile oldukça yüksektir. ASELFLIR-300T Sistemi, 1440 x 576 elemandan oluşan yüksek çözünürlüklü görüntü verisi üzerinde uyguladığı güçlendirilmiş gerçek zamanlı görüntü işleme algoritmaları ile son derece detaylı termal görüntü sağlamaktadır.

Çoklu Hedef İzleme:

• Sistemin tüm üç kamera görüntüsü üzerinde çoklu hedef takip etme yeteneği vardır. ASELFLIR-300T Sistemi, kızılötesi ve görünür banttaki kameraların görüntüleri üzerinde aynı anda 6 hedefe kadar hedef takibi yapabilmektedir.

Stabilizasyon, Hedefleme ve Hizalama Hassasiyeti:

• ASELFIR-300T Sistemi, dört eksen gimballi Taret Birimi tasarım mimarisinde, hassas stabilizasyon yapmak ve platform seyrüsefer sistemleri ile haberleşerek kendi seyrüsefer bilgilerini oluşturmak için Ataletsel Ölçüm Birimi kullanmaktadır.

• Bu özellik sadece yüksek hassasiyette hedef bilgilerini hesaplamakta değil aynı zamanda sistemin hava aracı ile otomatik hizalanmasını da mümkün kılmaktadır.

Lazer Hedef İşaretleme / Menzil Ölçme (LHİ/MÖ):

• ASELFUR-300T Sistemi hassas menzil bilgisi sağlamanın yanısıro hedefleri standart NATO ve / veya özgün PRF kodları ile de işaretleyebilmektedir.

• Lazer Mesafe Ölçme Birimi’nin verdiği menzil bilgisini ve platform seyir verilerini kullanarak oluşturduğu ataletsel tabanlı sistem çözümü sayesinde bakış hattı açıları ile hedef koordinat, hız ve rota bilgilerini hassas olarak sağlayabilmektedir.

Gündüz Görüş ve Uzaktan Teşhis Kamerası:

• ASELFUR-300T Sistemi’nin renkli Gündüz Görüş Kamerası, seyrüsefer uygulamalarına ve hedef tespit/teşhis amaçlı kullanımlara uygundur ve 20X’e kadar sürekli optik büyütme yeteneğine sahiptir.

• Uzaktan Teşhis Kamerası ise günışığında hedefleri tespit, teşhis ve izlemeye yönelik sabit 50X büyütmeli dar görüş açısına sahiptir.​​

Lazer Nokta İzleyici (LNİ):

• ASELFUR-300T Sistemi’nde bulunan Lazer Nokta İzleyici, harici bir lazer kaynağı ile işaretlenen hedeflere kilitlenmek ve hedefleri izlemek için kullanılmaktadır.

 

Teknik Özellikler

Termal Kamera

FOV’s

Orta Bakış Açısı​

​Video Takip

Görüntü Çöz.

KÖ Tesbit Bandı

Sayısal Büyütme

Lzr Mes. Ölç. Bak. Aç.

Gmbl Har. Kab. Bak. Aç.

Yükseliş​

Gimbal Açısal Hız

Gimbal Açı. Kon.

​Çevre Şartları

Haberleşme Arayüzü​

Video Çıkışı​

Isıtma/Soğutma

Ağırlık-Taret Birimi​

Ağırlık-Elekt. Bir.

​Boyut – Taret Bir.

Boyut-Elekt.Bir.

Geniş 22.5 x 30 °

Geniş 22.5 x 30 °4.8 x 6.4 °​Çoklu Hedef1440(Y)x576(D)​

7.6 -10.5 mikr. m

2x/4x ​

< 20 km ± 5m hass.

Yanca: 360° sür.

20° yuk.; 105° aş.​

​3 rad/sn’ye kadar

<2mradRMS

MIL-E-5400

​MIL-STD-1553/RS-422

​3 Analog /1 Dij.

Dahili

95 kg

23 kg

633 mm(Y)x526mm(Ç)

315x470x255 mm

Üretici: ASELSAN

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Elde Taşınabilir Mayın Tespit Sistemi | ETMTS-2

TÜBİTAK BİLGEM tarafından geliştirilen ETMTS-2 (Elde Taşınabilir Mayın Tespit Sistemi), me…