Anasayfa Haberler Genel Haberler ASELSAN gençlerin tercihinde birinci sırada

ASELSAN gençlerin tercihinde birinci sırada

0

Gençlerin beklentilerini karşılamada  ve geleceğin iş yaşamını yönlendirmede büyük avantajlar sağlayan ASELSAN küresel rakipleri arasında açık ara ön plana çıkıyor.

Universum İdeal İşverenler Araştırması kapsamında Mühendislik/IT alanında üç sıra yükselen ASELSAN, 2017 yılını listenin birincisi olarak tamamladı.
Bu yıl Türkiye’de beşincisi yapılan ve kapsamlı bir gençlik araştırması olan Universum İdeal İşverenler Araştırması tamamlandı. Araştırma, 44.260 gencin katılımı ile gerçekleştirildi. Türkiye’nin gençlerine, gerçeklerine, iş yaşamının geleceğine dair önemli ipuçlarını yansıtan araştırma Y kuşağıyla ilgili şu ana kadar ülkede yapılmış en kapsamlı araştırma olarak karşımıza çıkıyor.
Gençlerin beklenti, yönelim ve yaklaşımlarını hangi kriterlere bakarak seçtiklerini gösteren ve gelecekteki iş yaşamına ışık tutan araştırma, üniversite seçimlerinden başlayarak gençlerin gelecekteki planlarını içeriyor. Üniversite seçimlerinde interdisipliner eğitim veren kurumları tercih eden gençler, bütünden kopmadan geniş bir perspektiften bakabilen ve meslekteki diğer alanlardan yabancılaşmalardan kaçınan bir yaklaşım sergiliyorlar.
Universum İdeal İşverenler Araştırması Y kuşağının kariyer ve şirket seçimine dair süreçleri içeren kırk temel işveren markası unsuru ölçümünü baz alıyor. Bilinirlik ve imaj, çalışanlar ve kurumsal kültür, ücret ve yükselme fırsatları ve işin niteliği başlıkları altında sınıflandırılan bu kırk unsur ülkeler arası farklılıklar göstermekle beraber dünyada Y kuşağının iş yaşamını şekillendiren bilgiler veriyor.
Mühendislik/IT öğrencileri Ar-Ge ve inovasyon konusunda en iyi olan şirketleri tercih ediyor. Yaratıcılık ve yeniliğe açık şirketlerin gençler için bir adım öne çıkıyor.

ASELSAN yılda ortalama 20 bin iş başvurusu alıyor

Sayının yüksek olmasında meslek gelişimine olanak sağlayan ileri teknoloji ve Ar-Ge çalışmaları, sağlanan güçlü yan haklar ile ideal çalışma ortamı etkili oluyor. Bu araştırma kapsamında geçtiğimiz seneye oranla üç sıra yükselen ASELSAN Apple ve Google gibi küresel rakiplerini geride bırakarak birinci sıraya yükseldi.
Gençlerin beklentilerine cevap vermek ve geleceğin iş yaşamına yön vermek konularında ASELSAN makro avantajlar sağlayarak küresel rakipleri arasında açık ara ön plana çıkıyor.

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Hindistan’dan 265.2 milyar dolarlık yerli üretim planı

Hindistan hükûmeti 265.2 milyar Amerikan dolarlı tutarında ekonomik paketi kapsamında kend…