Anasayfa Haberler Genel Haberler Avustralya Uzay Ajansı’nın resmi açılışı yapıldı

Avustralya Uzay Ajansı’nın resmi açılışı yapıldı

0

Avustralya Başbakanı Scott Morrison geçtiğimiz hafta Avustralya Uzay Ajansı-ASA’nın merkezinin açılışını Adelaide kentinde gerçekleştirdi

Başbakan Marrison açılış konuşmasında; “Avustralya Uzay Ajansı, Hükümetimin daha fazla iş ve büyüyen uzay ekonomisinden daha büyük bir pay elde etme vizyonunun merkezinde yer alıyor.”  dedi. Uzay ekonomisinin 2040 yılına kadar dünya çapında 1 trilyon doların üzerinde bir ticaret hacmine, pazara sahip olması bekleniyor.

Morrison konuşmasının devamında, “Uzay hayal gücünü yakalar ve hepimize ilham verir. Dünyadaki yaşamı iyileştiren yeni teknolojiler geliştiriliyor ve muazzam ekonomi ve iş fırsatları sunuyor.” ifadesinde bulundu.

Avustralya Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanı Karen Andrews, açılan mekanın Avustralyalılara sunduğu büyük fırsatları vurgulamak için bir şans olduğunu söyledi. Bakan konuşmasında, “Avustralya’nın uzay sektörü, Ajansı kurduğumuzdan bu yana giderek güçlenmeye başladı ve bu ivmeyi arttırmaya devam edeceğimize inanıyorum” dedi.

Avustralya Uzay Ajansı Başkanı Dr Megan Clark, şirket merkezinin Ajansın Avustralya uzay endüstrisini büyütmesi ve geliştirmesi için güçlü bir temel yapı taşı olduğunu söyledi. Dr. Clark, “Adelaide’nin merkezinde yeni bir eve sahip olmaktan mutluluk duyuyoruz ve önümüzdeki yıl açılacak olan Avustralya Uzay Keşif Merkezi ve Görev Kontrolü’nü geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Lot Fourteen merkezli ofislerin açılması ise Ajansın gelişiminde önemli bir sonraki adımı oluşturuyor. 2030 yılına kadar Avustralya uzay endüstrisini üç katına çıkarmak ve 20.000 kişilik istihdam oluşturulması amaçlanıyor.

australia space agency ile ilgili görsel sonucu

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Mali’deki Birleşmiş Milletler “Entegre İstikrar Misyonu” uzatıldı

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Mali’de yürütülen MINUSMA’nın görev süres…