Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri Azerbaycan’a yeni Polonez teslimatı

Azerbaycan’a yeni Polonez teslimatı

0

Azerbaycan’a, ‘Polonez’ satıhtan satha füze sistemi teslimatı devam ediyor.

Azerbaycan ve Belarus hükümetleri arasında varılan mutabakat sonrası geçtiğimiz yaz ilk Polonez teslimatı yapılmıştı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, POLONEZ ve LORA uzun menzilli füzeleri için inşa edilen yeni kışlanın açılışını geçtiğimiz haziran ayında yapmıştı. Hizmete açılan 36 hektarlık araziye kurulan yeni kışlada: Belarus üretimi POLONEZ ile İsrail üretimi LORA uzun menzilli füze sistemleri yer alıyor.

Çok Namlulu Roket Atar sistemi olan ‘Polonez’ sekiz namluya sahip. Polonez 301 mm çok namlulu roketatar sisteminden isteğe bağlı olarak iki adet 750mm füze de ateşlenebiliyor. 250 kilogram konvansiyonel harp başlığı taşıyan sistem, 250 kilometre etkili menzile sahip ve farklı tipte düşman unsurları üzerinde etkili olabiliyor. Saniyede 310 metre hız yapan füzeler 80 metre yarıçapındaki araziyi imha ediyor. POLONEZ füzeleri GPS ve INS sistemleriyle yönetiliyor.

View this post on Instagram

🇦🇿Azerbaycan’a, ‘Polonez’ satıhtan-satıha füzesi sistemi teslimatı devam ediyor. Azerbaycan ve Belarus hükümetleri arasında varılan mutabakat sonrası geçtiğimiz yaz ilk teslimat yapılmıştı. Çok Namlulu Roket Atar sistemi olan ‘Polonez’ sekiz namluya sahip. Polonez 301 mm çok namlulu roketatar platformundan, isteğe bağlı olarak iki adet 750mm füze de ateşlenebiliyor. 250 kilogram konvansiyonel harp başlığı taşıyan sistem, 250 kilometre etkili menzile sahip ve farklı tipte düşman unsurları üzerinde etkili olabiliyor. Saniyede 310 metre hız yapan füzeler 80 metre yarıçapındaki araziyi imha ediyor. POLONEZ füzeleri GPS ve INS sistemleriyle yönetiliyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, POLONEZ ve LORA uzun menzilli füzeleri için inşa edilen yeni kışlanın açılışını geçtiğimiz haziran ayında yapmıştı. Hizmete açılan 36 hektarlık araziye kurulan yeni kışlada: Belarus üretimi POLONEZ ile İsrail üretimi LORA uzun menzilli füze sistemleri yer alıyor. #Azerbaycan #Azerbaijan #Israel #Armenia #Belarus #BeyazRusya #Polonez #Lora #301mm #750mm #ÇNRA #DefenceTurk

A post shared by Defence Turk (@defence_turk) on

 

İlgini Çelebilir!

“Günün Fotoğrafı”: Özel Kuvvetler Komutanlığı Envanterinden HK416A5

Özel Kuvvetlerimizin ana silahı; Alman Heckler & Koch firması tarafından üretilen HK41…