Anasayfa Haberler Genel Haberler BMC, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında ‘1 hafta tatil’ kararı aldı

BMC, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında ‘1 hafta tatil’ kararı aldı

0

BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında İzmir fabrikasında üretime 1 hafta ara verdiğini açıkladı.

Türk savunma sanayiinin önde gelen kara araçları üreticisi BMC tarafından yapılan  açıklamada, tüm dünya ile birlikte Türkiye’yi de etkisi altına alan Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında böyle bir karar alındığı ifade edildi. Açıklamada bahse konu salgının ilk gününden itibaren gerekli tüm tedbirlerin alındığı ve alınmaya da devam edildiği vurgulanarak,

“Tüm çalışanlarımızın sağlığının maksimum düzeyde korunması amacıyla üst yönetimimiz ve ilgili bölümlerin yöneticileriyle birlikte kurmuş olduğumuz Pandemi Koordinasyon Kurulu önderliğinde çalışanlarımızın evlerinden çıkıp servislere bindikleri andan mesai sonrasında yine evlerine ulaşana kadar tüm süreçlerde gerekli tüm tedbirleri eksiksiz bir şekilde almaya devam ediyoruz. Başta ofisler, personel servisleri, soyunma odaları ve yemekhane gibi ortak kullanım alanları olmak üzere risk oluşturabilecek tüm alanlarda periyodik olarak ve talimatlara uygun şekilde denetimlerimizi yapıyor ve herhangi bir sıkıntı tespit edilmesi halinde alınması gereken önlemleri ivedilikle yerine getiriyoruz. Bu süreçte tüm gelişmelerle ilgili çalışanlarımızı rutin olarak bilgilendiriyor ve gerekli aksiyonları hep birlikte alıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Mart 2020’den itibaren Türkiye’de vakaların ortaya çıktığı tarihten itibaren BMC’nin aldığı üst düzey tedbirler sayesinde çalışanlarında ki vaka sayılarının %2 seviyesinin altında kaldığının ifade edildi. İzmir yerleşkesi başta olmak üzere Sakarya, İstanbul ve Ankara yerleşkelerinde tespit edilen birçok vakanın fabrika dışında geçirdikleri zamanlarda bu hastalığı kaptıklarının tespit edildiği ve ivedilikle ilgili çalışanların tesislere gelmeden izolasyonları sağlanarak tedavi süreçlerinin hassasiyetle takip edildiği bildirildi.

BMC Tuğra tank taşıyıcı

Ülke genelinde artan vakalara karşı “tatil”

1 Haziran’da normalleşme sürecine geçilmesine rağmen üst düzey tedbirler ile çalışmaların devam edildiğine vurgu yapılan açıklamada,

“Şu ana kadar aldığımız tedbirler sayesinde başarıyla devam eden pandemi mücadelemiz sürecinde yoğun bakım veya vefatla sonuçlanan vakamızın olmaması en büyük mutluluğumuzdur. Kısa bir döneme kadar toplam tanı sayısı 10’un altında olmasına rağmen son günlerde yurt genelinde artan vaka sayılarının da etkisiyle kurum içindeki vaka sayısında da artış gözlemlenmeye başlanmıştır. Bu nedenle Pandemi Koordinasyon Kurulumuzun öncülüğünde çalışanlarımızın ve ailelerinin güvenliği için 25 Ağustos 2020 Salı itibarıyla tedbiren İzmir fabrikamızın bir hafta süreyle tatil edilmesine karar verilmiştir. Tüm çalışanlarımız fabrikamıza geri dönüşlerinde detaylı sağlık kontrollerinden geçirilecek olup, çıkacak sonuçlara göre gerekli koruyucu ve önleyici planlamalar yapılmaya devam edilecektir. Yarım asrı geçen köklü geçmişimizle ve ülkemizin yerli ve milli üretim üssü olmanın sorumluluğuyla hem çalışanlarımıza hem de ülkemize karşı yükümlülüklerimizin farkındayız. Özellikle ülkemizin savunma sanayisindeki en büyük kara araçları üreticilerinden biri olarak ticari kaygıların da ötesinde ülkemizin güvenliği ve menfaatleri için stratejik olarak üstlenmiş olduğumuz çok önemli projelerin aksatılmadan devam etmesinin de büyük önem arz ettiğini biliyoruz. Bu nedenle gerekli tüm tedbirleri alarak ülkemiz için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Büyük BMC ailesi olarak bu zorlu sürecin milletimizin güç birliği, destek ve kararlılığıyla omuz omuza aşılacağına yürekten inanıyor ve bu dönemi en kısa zamanda ülkemiz ekonomisi ve insanımızın sağlığı açısından en az hasarla sona ermesini temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Kirpi II TTZA

Türk Savunma Sanayii özelinde; savunma teknolojileri, stratejileri ve politikaları araştırmacısı ve takipçisi. 

Milli Savunma Üniversitesi- Yüksek Lisans

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Azerbaycan Ordusu, Ermenistan’a ait OSA ve S-300 HSS’leri kamikaze İHA’larla vurdu

Azerbaycan Ordusu Dağlık Karabağ’da konuşlu Ermenistan hava savunma sistemlerini hed…