Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri BORA füzesi için lojistik destek projesi

BORA füzesi için lojistik destek projesi

0

BORA Füze Sistemi için Lojistik Destek Projesi imzalandı.

BORA Füze Sistemlerinin etkin olarak görevde ve tüm fonksiyonlarıyla faal durumda kalması ihtiyacını karşılayacak BORA Füze Sistemi Lojistik Destek Projesi Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile ROKETSAN arasında imzalandı.

BORA Füze Sistemi Lojistik Destek Projesi SSB ile ROKETSAN arasında imzalandı. SSB’de düzenlenen imza törenine Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve ROKETSAN temsilcileri katıldı. Proje, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterinde yer alan BORA Füze Sistemlerinin etkin olarak görevde ve tüm fonksiyonlarıyla faal durumda kalması ihtiyacını karşılayacak.

280km uzaklıktaki hedefi noktasal hassasiyet ile vurdu

Savunma Saanayii Başkanı İsmail Demir, 20 Aralık’ta twitter hesabından yaptığı video paylaşımında Bora Füzesinin 280km uzaklıktaki hedefi noktasal hassasiyet ile vurduğunu duyurmuştu.

23.11.2009 tarihinde sözleşmesi imzalanan, ROKETSAN tarafından geliştirilen ve üretilen BORA Füzesi, ordu etki sahası içerisinde yüksek öncelikli hedefler üzerinde yoğun ve etkili ateş gücü oluşturabiliyor.

BORA Füzesi; zamanında, doğru ve etkili ateş gücü yaratarak manevra birliklerine mükemmel ateş desteği sağlamakta. Füze, ROKETSAN üretimi BORA Silah Sistemi ile entegrasyon için uygun ara yüze sahip diğer platformlardan fırlatılabilmekte. BORA Füzesinin menzilinin 280+km olduğu değerlendiriliyor.

Teknik Özellikler

 

Çap: 610 mm
Ağırlık: 2.500 kg
Güdüm: Küresel Konumlama Sistemi (KKS) Destekli Ataletsel
Navigasyon Sistemi (ANS)
Kontrol: Elektromekanik Tahrik Sistemli Aerodinamik Kontrol
Yakıt Tipi: Kompozit Katı Yakıt
Harp Başlığı Tipi: Tahrip, Parça Tesirli
Harp Başlığı Ağırlığı: 470 kg
Tapa Tipi: Yaklaşmalı (Hassas Yedeklemeli)

 

İlginizi çekebilir:

J-600T Yıldırım

İlgini Çelebilir!

Amerika Birleşik Devletleri ‘Demir Kubbe’ hava savunma füze sistemi satın aldı

Amerikan web sitesi Defense News’e göre , Amerika Birleşik Devletleri,  ABD Ordusu i…