Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri Brezilya’ya AAV-7A1 teslimatı.

Brezilya’ya AAV-7A1 teslimatı.

0

Brezilya deniz birliklerine 20 adet AAV-7A1 teslimatı yapıldı.

Brezilya 25 Aralık 2015’te BAE systems ile 82 milyon dolar değerindeki yabancı askeri satış sözleşmesi imzalamıştı. Sözleşme toplam 20 AAV-7A1 güvenilirlik, kullanılabilirlik, sürdürülebilirlik kapsamında  araçların RAM / RS standarlarında yeniden inşa etmek için gerekli ekipman ve hizmetleri kapsamaktadır.

Sözleşme, yeniden inşa edilen 23 AAV için imzalanan 117.5 milyon dolarlık anlaşmanın bir parçası. 20 adet AAV-7A1 aracına ek olarak Brezilya,iki adet komut kontrol aracı konfigürasyonunda ve bir adet kurtarma aracı olmak üzere 3 adet daha araç alıyor.

Araçlar amfibi araç taburuna taşındıktan sonra garanti değerlendirmesi, boyama ve iletişim sistemlerinin yüklenmesinden geçecek, bunlar tamamlandıktan sonra görev yerlerine transfer edilecek ve Brezilya deniz birlikleri ihtiyaçlarına göre kullanılabilecek.

Önceki nesillere kıyasla, RAM / RS standardı araçlar daha güçlü bir motora, yeni şanzımana ve yükseltilmiş süspansiyon sistemine sahip olup, daha iyi bir mobilete, daha yüksek hız, kullanım kolaylığı ve yerleşik grup için konfor ve güvenlik koşulları sunarak birliklerin amfibi operasyonları gerçekleştirme yeteneğinin artışına katkıda bulunuyor.

Kaynak: ArmyRecognition

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

İspanya’nın fırkateynlerine 150 milyon avro tutarında sensör

Indra, İspanya’nın F110 sınıfı fırkateynlerine 150 milyon avro tutarında sensör teda…