Anasayfa Haberler Genel Haberler Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Azerbaycan’a destek açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Azerbaycan’a destek açıklaması!

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı gerçekleştirdiği saldırılara yönelik açıklamalarda bulundu. Uluslararası toplumun çifte standartlı davrandığını niteleyen Erdoğan Türkiye’nin Azerbaycan’ın yanında olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Twitter’dan yaptığı açıklama şu şekilde:

“Azerbaycan’a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır.

Ermenistan’ın tahrikkar saldırganlığı karşısında gerekli ve yeterli bir tepki ortaya koyamayan uluslararası toplum çifte standardını bir kez daha göstermektedir. Yaklaşık 30 yıldır ihmalkar tutumunu sürdüren Minsk üçlüsü de çözüm odaklı davranmaktan maalesef çok uzaktadır. Ermeni halkını, kendilerini felakete sürükleyen yönetimlerine ve onları bir kukla gibi kullananlara karşı geleceklerine sahip çıkmaya davet ederken, tüm dünyaya işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan’ın yanında yer alma çağrısı yapıyoruz.

Bugün yaptığımız telefon görüşmesinde dirayetli ve kararlı duruşuna bir kez daha şahit olduğum Azerbaycan Cumhurbaşkanı kardeşim İlham Aliyev’e ifade ettiğim gibi, Türkiye “tek millet, iki devlet” anlayışıyla, Azerbaycanlı kardeşleriyle dayanışmasını güçlendirerek sürdürecektir.”

Türkiye sert tepkiler verdi

Bugün sabah saatlerinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Türkiye’nin Azerbaycan’a olan desteğini vurgulayan açıklamalarda bulundu.

Ayrıca Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir “Türkiye’nin Savunma Sanayii alanında her ne imkanı varsa kardeş ülke Azerbaycan’ın emrindedir” dedi.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Avustralya için ilk MQ-4C Triton üretimine başlanıldı

Northrop Grumman, insansız deniz istihbarat, gözetleme ve keşif (ISR) platformu olan Avust…