Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri Demir Yumruğumuz Altay İçin Seri Üretim Teklifi

Demir Yumruğumuz Altay İçin Seri Üretim Teklifi

1

Türkiye’nin kara sistemleri üreticilerinden Otokar, Altay tankı seri üretimi için Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na teklif sunduğunu bildirdi.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç: ”Temennimiz Altay tankının bir an önce Türk Silahlı Kuvvetleri’nde göreve başlaması yönündedir” şeklinde açıklamada bulundu.

Ayrıca Otokar,ihtiyaç olunan 250 adet Altay tankının 5 yılda imalatına ek olarak; ihracat potansiyeli, mayın temizleme, kurtarıcı, istihkam tankı gibi türev ve tamamlayıcı araç ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak, yıllık uygun bir kapasite planlaması yaptığını da bildirdi.

Bu yıl Mayıs ayında gerçekleştirilen  IDEF savunma sanayii fuarında OTOKAR Altay tankını ve asimetrik tehditler için özel olarak geliştirilen Altay AHT’yi sergilemişti.

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Emre Korumaz
Emre Korumaz
6 Aralık 2017 15:01

Altay gibi pahalı bir platformun savaşmak dışında amaçlar için türevlerinin üretilmesi gayet saçma. Eldeki eski tankları revize edip bu işi yapacak cihazlar elde etmek daha rantabl bir seçenek olacaktır..

İlgini Çekebilir!

RAFAEL, 32 kilometre menzilli hassas güdümlü füzesi ile Polonya’da iddialı

Rafael Advanced Defense Systems Ltd. Polonya’da Conglomerate PGZ ile ortak üretimi p…