Anasayfa Yazılar DLG Tactical “Yerli Üretim” Polimer Silah Aksesuarları

DLG Tactical “Yerli Üretim” Polimer Silah Aksesuarları

0

Ülkemizde son yıllarda gelişmekte olan sivil yivli ve yivsiz av tüfekleri, çok farklı modellerde tabancalar ve kolluk kuvvetlerimizin ve askeri personelimizin envanterine giren modifikasyonlara uygun piyade silahları ile birlikte yabancıların deyimi ile aftermarket, yani satış sonrası silah parçası piyasası oluşmaya başladı.

Fabrikalardan çıkan silahlar en uygun fiyatlı seçenekler olduğu veya bir komutanlık / amirliğin isterlerine göre düzenlendiği için şahıs seviyesine indiğimizde bazen ihtiyaçları karşılayamayabiliyor. Dolayısı ile burada bazı parçaları değiştirerek silaha modifikasyon işlemleri uygulamamız gerekiyor.  Lakin şöyle bir sorunumuz mevcut; satış sonrası silah parçası piyasası gelişen silah sektörüne göre maalesef çok ağırdan ilerliyor. Silah aksesuarı temin etmeye kalktığımızda karşımıza çok kalitesiz ürünler veya Çin’den ithal edilmiş ürünler çıkıyor. Aynı zamanda bir silah kullanıcı ve silah parçası piyasasının gelişmesini isteyen birisi olarak IDEF 2019’da DLG Tactical isimli firmamızı keşfettim. Çözümlerini çok beğendim.

Neden beğendiğimi sizlere açıklayayım. En başta malzeme kalitesi. Cam fiber takviyeli polimer ile standart ABS plastik ürünler ile kıyaslandığında henüz ürünü elinize yeni aldığınızda kolay kolay parçalayamayacağınızı fark ediyorsunuz. Dipçik pedleri yumuşak kauçuk değil. Kıyafetinize yapışmıyor.  Namlu yukarı hazırdan atış pozisyonuna geçerken silah dipçiği koltuk altınızda kalmıyor. Bu çok büyük bir artı. Tasarım olarak kesinlikle herhangi bir ürünün klonu değiller. Her ürün kendilerine has. TBS SHARP isimli dipçikleri 4 adet askı kayışı takma kanalına sahip, üstüne QD denilen askı kayışı takma noktası mevcut, aşırı büyük olmayan yanaklık tasarımına sahip, dipçik pedinin alt kısmı bir miktar açılı. Bu açı sayesinde namlu aşağı hazır pozisyondan atış pozisyonuna dipçiği yuvarlayarak çok rahat bir şekilde geçebiliyorsunuz.

Çoğu firmanın ürettiği bir konsept olan Grippod dediğimiz üründe bile yine kendilerine has bir tasarım var. Ayakların kilitlenmesinde herhangi bir ek düğme yok.  Bunlara ek olarak, Kalaşnikov, Mossberg 500, Remington870 ve AR15’e uyumlu yine pek çok parça üretimi yapmaktalar. Her şeyden önemlisi, firmanın fikir alışverişine açık ve fikirlere çok değer veren bir ekibi var. Bu yönlerini de ayrıca takdir ediyorum. Başarılarının devamını dilerim kendilerine DLG Tactical adresinden ulaşabilirsiniz. Bir diğer yazımıza kadar esen kalınız.

Defence Turk
Piyade Sistemleri Uzmanı
Can Yazıcı


  • Defence Turk tam profesyonel olarak çalışmakta ve piyade sistemleri olarak yerli ve milli piyade sistemlerini halka duyurmaktadır.
  • Piyade sistemleri halka duyurulurken, kâr amacı güdülmemekte, ücret karşılığı reklam, tanıtım yapılmamaktadır.
  • Duyurulacak olan ürünler alanında uzman kişiler tarafından ince elenip sık dokunularak, titizlikle incelenmekte ve beğenilmeyen veya ülkemiz personeline katkı sağlayacağı düşünülmeyen ürünlere yer verilmemektedir.

Defence Turk

İlgini Çelebilir!

Aktif Koruma Sistemi, kinetik enerjili mermileri engelleyebilir mi?

“İnteraktif/Etkileşimli yazı serimizin ilkiyle sizlerleyiz. Yazının altında paylaştı…