Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri DUBAI Airshow’da Karayel İHA için anlaşma

DUBAI Airshow’da Karayel İHA için anlaşma

0

VESTEL Savunma, Suudi Arabistan’da yerleşik Advanced Electronics Company (AEC) ile Karayel İHA’nın elektronik sistemlerinin imalatına yönelik bir mutabakat anlaşması imzaladı.

2005 yılından bu güne kadar İnsansız Hava Araçları üzerine yaptığı çalışmalarda kazandığı bilgi birikimi ve tecrübe ile Mini, Midi ve Taktik İHA kategorilerinde sırasıyla EFE, BORA ve KARAYEL Milli İHA’ları geliştiren VESTEL Savunma, İHA ailesinin yeni üyesi Silahlı İnsansız Hava Aracı KARAYEL-SU sistemini sergilediği DUBAI Airshow’da yeni bir anlaşmaya da imza attı.  Advanced Electronics Company (AEC) ile imzalanan mutabakat anlaşması ile KARAYEL İHA’nın elektronik parçalarının imalatı ve onarımı Suudi Arabistan’da yerleşik AEC ‘de gerçekleştirilebilecek.

Geliştirilmiş Özellikleri ile KARAYEL-SU

NATO’nun ‘Sivil Hava Sahasında Uçuşa Elverişlilik’ Standardı STANAG-4671’e göre tasarlanıp, üretilmiş ilk ve tek Taktik İnsansız Hava Aracı olan KARAYEL‘in geliştirilmiş modeli olan KAREYEL-SU arttırılmış faydalı yük kapasitesi, havada kalış süresi ve mühimmat entegrasyonu ile dikkat çekiyor. ROKETSAN ürünü MAM-L ve MAM-C akıllı mühimmatlarının entegre edildiği KARAYEL-SU 13 m kanat açıklığı ve 630 kg maksimum kalkış ağırlığına sahip, 120 kg kanat altı ve 50 kg gövde altı faydalı yük kapasitesiyle 8 saat havada kalabilen KAREYEL-SU 18.000 ft irtifada görev yapabiliyor.

 

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Sierra Nevada, ABD Özel Kuvvetler Komutanlığından 700 milyon dolarlık ihale aldı

Eren ve Fatih Özmen’e ait küresel havacılık ve ulusal güvenlik şirketi Sierra Nevada…