Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri ECA Robotics su altı mayın karşı önlemleri için insansız sistemler üretecek

ECA Robotics su altı mayın karşı önlemleri için insansız sistemler üretecek

0

ECA Group, Belçika Donanması ve Hollanda Kraliyet Donanması’nın mayın karşı önlem (MCM) programı için Belçika’da üretilecek insansız sistemler ile ilgili bir kilometre taşına daha ulaştı.

ECA Group’un Fransız bir yan kuruluşu olan ECA Robotics birkaç yüz milyon Euro değerinde bir sözleşme imzaladı. Bu sözleşme, mayın karşı tedbir kapasitesinin yenilenmesinin bir parçası olarak, su altı mayın karşı önlemlerine karşı insansız sistemlerin üretimi ve teslimi için Belçikalı yan kuruluşu ECA Robotics Belgium’a dış kaynak sağlanmasını içermektedir.

Belçika ve Hollanda, yenileme programını Naval Group ve ECA Group tarafından kurulan Belgium Naval & Robotics konsorsiyumuna verdi. Bu program, 12 yeni nesil gemi (altı adet Belçika Donanması ve altı adet Hollanda Kraliyet Donanması için) ve konteynerli sistemlerden oluşmaktadır. Bu sistem takımı, otonom mayın temizleme görevlerini gerçekleştirmek için operatörlerin güvenli bir mesafeden komuta edip konuşlandırabilecekleri birkaç insansız araçtan oluşur.

İnsansız araçlar, Belçika’nın Oostende kentinde kurulacak yeni ve çok modern bir tesiste üretilecek. Üretime 2022’de başlanabilmesi için binanın 2021’in başlarında inşasına başlanması beklenmektedir. ECA Robotics Belgium, tamamlanması yaklaşık 10 yıl sürecek sözleşmenin üretimini gerçekleştirmek için Belçika’da yaklaşık 70 kişiyi işe alacak.

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği 3.sınıf öğrencisi. Havacılık ve Savunma Sanayi ile yakından ilgileniyor. Bu konular özelinde araştırmalar yapıyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Prof. Dr. İsmail Demir’den 5. nesil F-35 ve Milli Muharip Uçak projelerine dair açıklama

Haziran 2017’den beri web sitesi, mobil uygulama ve sosyal medya platformlarından yayın ha…