FAC Süratli Hücum Teknesi

0
Envanterde Yok

 

FAC Süratli Hücum Teknesi

RMK Marine tarafindan orijinal olarak tasarlanan Süratli Taarruz Botu 42.0 metrelik tam boya ve 6.8 metrelik tam genislige sahiptir. Tam yüklü deplasmana iliskin drafti 2 metreden azdir. Tam yüklü deplasmani ise 240 tondur. Süratli Taarruz Botunun, üç adet yüksek devirli dizel makine, üç devir düsürücü disli, üç saft hatti ve iki adet döndürülebilir su jeti ile bir adet buster tip su jetinden olusan ana tahrik sistemi ile botun ulastigi azami hiz 35+ deniz milidir.

• 42 m’lik “stealth” özellikli Ani Taarruz Botu, uluslararasi sularda ve karasularinda; gözetleme, devriye, istihbarat toplama, arama ve kurtarma görevleri ile önleme görevlerini yürütmek üzere tasarlanmistir.
• Süratli Taarruz Botu, çok maksatli bir platform olarak suüstü ve hava harbi kosullarina karsi operasyon yapacak sekilde tasarlanmistir. Radar kesit alanini en aza indirgemek maksadiyla tasarim optimizasyonu gerçeklestirilmistir.
• Alüminyum yapisi sayesinde kizil ötesi ve manyetik iz degerleri de azaltilmakta bu da geminin tespit edilme olasiligini azaltmaktadir.
• Özel olarak tasarlanmis kiç rampasinda bulunan RHIB ile özel kuvvet personeli süratle denize indirilerek yasadisi olaylara müdahale etme kabiliyetine sahiptir.

Süratli Taarruz Botu, 15 knot olan ekonomik sürati ile maksimum 2000 deniz millik seyir siasina sahiptir. 12 kisilik gemi personeli ile ikmal yapmaksizin denizde kalma süresi 7 gündür. Süratli Taarruz botlari silah ve sensör sistemlerinin farkli kombinasyonlari ile konfigüre edilebilir.

Elektronik Harp:

• ED Sistemi
• Dekoy Sistemi

Sensörler:

• Arama Radarı
• Elektro Optik Dayrektör

Muhabere:

• Entegre Muhabere Sistemi

Diğer Özellikler:

• Silah olarak sadece toplara sahip versiyonu (Gun Boat) dışında, farklı güdümlü mermi seçeneklerinin üzerinde bulunduğu silah konfigürasyonuna sahip olan üç modeli daha mevcuttur.

 

Teknik Özellikler

Tam Boy

Su Hattı Boyu

Azami Genişlik

Draft

Tam Yüklü Deplasman

Azami Sürat

Ekonomik Sürat

Seyir Siası

Ana Tahrik Sistemi

Jeneratör

RHIB Bot

Füze

Top

Stabilize Mak. Tüf.

Mürettebat

Amfibi Görev Kuvveti

42.0 m

40.0 m

7.0 m

2.0 m

240 Ton

35+ Deniz Mili

15 Deniz Mili

2000 Nm @ 15 Deniz Mili

Dizel Mk. 3 x 2700 kW

3 x 75 kW 440 V 60 Hz

8 Kişilik RHIB

4 x SF 4 x HSF

40 mm / 30 mm

2 x 12.7 mm

12

5 Özel Kuv. Pers.

 

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Rusya’nın nükleer tahrikli 885M denizaltısı denemelere başlayacak

Rusya’nın en yeni nükleer tahrikli denizaltısı Ağustos ayında deniz denemelerine baş…