Anasayfa Haberler FN 6.5 Creedmoor mühimmat kullanan MK48 Mod 2 makineli tüfeğini tanıttı

FN 6.5 Creedmoor mühimmat kullanan MK48 Mod 2 makineli tüfeğini tanıttı

0

FN Amerika, 6.5 Creedmoor mühimmatı kullanacak olan MK48’in yeni varyant prototipini 2019 SOFIC’de sergileyecek.

Prototip FN MK48 Mod 2 6.5 Creedmoor, FN’in hafif ve ağır makineli tüfek serilerinde varolan tüm yeni geliştirmelere sahip. Yeni geliştirilen makineli tüfekte; ayarlanabilir dipçik boyu ve yanak pedi, geliştirilmiş kilitlenebilir kurma kolu, saat 3, 6 ve 9 yönlerinde pikatini ray ve geliştirilmiş bipod ve daha dayanıklı besleme tablası kullanıldı. Bu geliştirme ile besleme tablasının mühimmat yüklemesi sırasında yuvasından hareket etmemesi amaçlandı.

Ayrıca çift tırnaklı tetik tertibatına sahip bu tüfek, personele tetiği piyade tüfeklerine benzer şekilde kullanma imkanı sunacak. Mod 2 gelişim süreci tamamlandıktan sonra halihazırda varolan MK48 Mod 1’ler üs bölgelerindeki cephaneliklerde Mod 2’ye çevrilebilecek.

FN MK48 Mod 0, 2003 yılında USSOCOM tarafından 7.62x51mm FN MINIMI tüfeğinin daha yüksek kalibrede ve daha iyi manevra kabiliyetine sahip kompakt halinine olan talep üzerine geliştirilmişti.

FN aynı zamanda USSOCOM ile MK-17 7.62×51 mm karabinayı ve MK-20 SSR manga nişancı tüfeğini üretmek için sözleşme imzaladı.

İlgini Çelebilir!

S-400 hava savunma füze sisteminin ikinci bataryasının teslimatı Eylül ayında gerçekleşecek

Sözleşmesi imzalandığı tarihten beri en önemli gündem maddesi olarak öne çıkan Rus yapımı …