Anasayfa Haberler Genel Haberler Harp Arge’den Komandolara Drone Savar desteği

Harp Arge’den Komandolara Drone Savar desteği

0

İzmir’de, “Teknolojinin üstün imkanlarını erişilebilir kılan lider Arge şirketi olmak” vizyonuyla Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerinde bulunan Harp Arge şirketi, Ar-Ge ve ihracat başarılarının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne de maksimum desteği sağlıyor.

Harp Arge Muş 49. Komando Tugay Yardımcılığına Drone Savar hibe edecek.

Defenceturk.net’e açıklamalarda bulunan Harp Arge şirketi Ülkemizin içinden geçtiği süreçler ve terör örgütlerinin kabiliyetleri göz önünde alındığında elimizden gelenin en iyisini yapmak kaidesi ile kolluk kuvvetlerimizin imkan ve kabiliyetlerine katkı yapmak için çalıştıklarını söyledi ve ekledi “Yüksek yerlilik oranı ile yakaladığımız fiyat avantajını müşterilerimiz ile paylaşıyoruz. Şirketimizin elde ettiği Drone Savar ürün gelirlerini yine bölgede kullanılmak üzere Ordumuza Drone Savar Silahı hibe ederek değerlendiriyoruz. Şirketimiz satış hedeflerimizi yakaladıkça ürünlerimizi terör örgütleri tarafından en yoğun drone kullanımının yapıldığı illere hibe etmektedir. Bu kapsamda Muş ilinde kullanılmak üzere 49. Komando Tugay Yardımcılığına hibe verilecek 1 adet Drone Savar Silahı üretime alınmıştır.”

 

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Raytheon, BAE için THAAD füze sistemlerinin AN/TPY-2 radarlarını sağlayacak

Raytheon, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) için Terminal Yüksek İrtifa Alan Savunması (THAA…