HGK-84

0
Envanterde

Hassas Güdüm Kiti (HGK) Tübitak SAGE tarafından geliştirilmiş olup Aselsan tarafından üretimi gerçekleştirilmektedir. 40000 ft irtifada 25 km menzile ulaşan HGK, mevcut 2,000lb MK-84 ve NEB bombalarını akıllı bombaya çeviren teknolojinin son ürünü,  her tür hava koşulunda, uzak mesafeden atıldığında bile, 6.3 m sapma değerinde yüksek hassasiyetli vuruş yeteneği kazandıran bir güdüm kitidir. Bu da uçakların tehlikeli bölgeye yaklaşmadan, güvenli bir şekilde görevlerini tamamlamalarını sağlamaktadır.

Yüksek Doğruluk

HGK, entegre KKS/ANS sistemi ve hızlı başlatma yeteneği ile hedefini tüm hava koşullarında yüksek hassasiyetle vurabilmektedir. Sadece ANS” modu HGK’ya kendine özgü bir özellik kazandırmaktadır. Arttırılmış Menzil HGK, orta irtifadan bırakıldığında 12 deniz mili, yüksek irtifadan bırakıldığında 15 deniz mili mesafedeki hedefleri vurabilme kabiliyetine sahiptir

  • Bağlı uçuş sırasında yeniden hedef belirleme
  • Karıştırmaya dirençli
  • Tüm hava koşullarında çalışabilir
  • Görev başına daha az bomba, sorti ve personel
  • Düşük lojistik ihtiyacı
  • Düşük ikincil hasar
  • Maliyet Etkin
  • F-16 PO-III ve F-4E/2020 uçaklarına sertifiye

Saldırı Profilleri
10° – 90° aralığındaki vuruş açısı ile HGK çeşitli hedefleri öldürücü hassasiyetle vurabilmektedir.
MIL-STD-1760 Uyumluluğu
HGK, 1760 askeri standardı ile tamamen uyumludur. Bağlı uçuş sırasında uçaktaki sensörleri kullanarak hedef belirme ve görev güncelleme yeteneği sayesinde ani değişen koşullara adapte olmak için gerekli olan operasyonel esnekliği sağlar.
Yeni Keşif Alanı : F-35
HGK, ESA (Evrensel Silah Arayüzü) uyumlu olup F-35 uçağına entegre/sertifiye edilecek silahlar listesindedir.
Yeni Yetenek
İsteğe bağlı olarak mühimmatın burun kısmına takılabilecek lazer kiti ile HGK hareketli hedeflere ve fırsat hedeflerine karşı da arttırılmış hassasiyetle kullanılabilecektir

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Hava Savunma Füze Fırlatma Sistemi | BORA

ASELSAN tarafından deniz platformlarının hava savunmasına yönelik olarak geliştirilmiş ola…