Anasayfa Haberler Genel Haberler İngiltere firmalara yeni nesil savaş uçağı geliştirilmesinde yer alma fırsatı sunuyor

İngiltere firmalara yeni nesil savaş uçağı geliştirilmesinde yer alma fırsatı sunuyor

0

İngiltere’nin en büyük savunma şirketi olan BAE Systems, 19 Mart’ta İngiltere Hükûmeti’nin, sektörün gelecek nesil hava gücünün geliştirilmesi konusunda işbirliği yapma fırsatı bulduğunu duyurdu.

Havacılık ve uzay devi Salı günü, İngiltere savunma endüstrisindeki şirketlerin, tedarikçilerin Birleşik Krallık’ta Combat Air System’in geleceği konusunda Hükümet ve Team Tempest ilk fırsatta bir araya geldiklerini açıkladı. Farnborough’daki etkinlik Savunma İhale Bakanı Stuart Andrew tarafından başlatıldı ve Combat Air System’in geleceğini şekillendirmek için gereken yetenek ve becerileri anlatan bir dizi brifingde yer almak ve bağlantı kurmak için katılan KOBİ’ler ve teknoloji liderliğindeki organizasyonları içeren 300 delege katıldı.

Yeni Nesil (NextGen) Hava Savaş yeteneği için kritik öneme sahip Tempest programı, İngiltere’nin yeteneklerini kullanmaya ve geliştirmeye çalıştığı, gelecekteki kavramlar, teknolojiler ve yeteneklerin anlayışıyla İngiltere’nin küresel rekabet lideri olarak konumunu korumayı amaçladığı bir programdır.

Geçtiğimiz yıl açıklanan Combat Air Stratejisinin temel direklerinden biri, endüstri işbirliğine yönelik fırsatları yeni bir seviyede açarak STEM üretimi için bir katalizör sağlıyor. İngiltere’de NextGen askeri hava kapasitesinin geliştirilmesine yetenek, teknoloji veya fikri mülkiyet sağlama imkânının olduğu yeni ortaklıklar kurulacak.

Savunma ve İhale Bakanı Stuart Andrew MP şunları söyledi:

“Tempest programı, İngiltere’nin geleceğe yönelik hava gücünde dünya lideri olma konumunu garanti ediyor ve İngiltere savunma sektörü için büyük bir destek. Bu iddialı vizyonu sunmak, ülke genelinde 18.000’den fazla yüksek vasıflı işi destekleyen İngiltere savunma sektörünün inovasyon ve yaratıcılığına dayanan MOD’u görecektir. ”

F-35 ve Eurofighter ile birlikte uçan Temples illüstrasyonu

Air Marshal Mike Wigston ise konu hakkında:

“Typhoon’u geliştirmeye devam etmek ve F-35 filomuzu büyütmek yakın vadeye giden yolu sağlıyor, ancak şimdi gelecek için hazırlanmalıyız. ”Muharebe Havacılık Programı’nın, Typhoon’un şu an teslim ettiği şeyleri değiştirmek için hazırladığı tutum, gelecekte tutarlı ve sürekli bir yetenek sağlamak için şimdi başlamamız gereken bir tanıma. Gelecek Muharebe Havacılık Sistemi Teknolojisi Girişimi, bugün kurumun pratik bir uygulamasıdır ve 2 milyar sterlinlik yatırım, bu mücadelenin ne kadar ciddiye alındığını gösteriyor. ”

ADS İcra Kurulu Başkanı Paul Everitt şunları söyledi:

“İngiltere’nin geleceği Muharebe Havacılık yeteneği, ulusal güvenliğimiz ve İngiltere savunma endüstrisinin uzun vadeli sağlığı için esastır.”

“Team Tempest’in daha geniş İngiltere endüstrisine uzanması ve bu önemli projenin gerçek bir ulusal çaba olmasını sağlamak harika. İngiltere, bu önemli çalışmayı destekleme deneyimi ve uzmanlığı ile dünya lideri yetenek ve çeşitli iş alanlarına sahiptir. ”

“ADS bugünün etkinliğine ev sahipliği yapmaktan ve önümüzdeki aylarda ve yıllarda bu fantastik projeye katkıda bulunmak için sabırsızlanıyor.”

Team Tempest (Kraliyet Hava Kuvvetleri Hızlı Yetenekler Ofisi, Dstl, DE&S, BAE Sistemleri, Rolls Royce, Leonardo ve MBDA’yı bir araya getiren ortak bir teknoloji girişimi) tarafından ev sahipliği yaptı ve ADS tarafından kolaylaştırılan etkinlik, İngiltere endüstrisi için daha iyi bir brifing sundu Tempest programını ve İngiltere Savunma Bakanlığı’nın Muharebe Havacılık Stratejisini desteklemedeki rolünü anlayın ve ardından ayrı ve gizli bir brifing izledi.

Etkinlik, İngiltere’nin Savaş Hava Stratejisinin stratejik amacını yeni bir şekilde yerine getirme konusunda ortak bir Hükümet ve sanayi yaklaşımı için bir fırsat sunuyor. İngiltere, Muharebe Havacılık sektöründe Avrupa’da 18.000’in üzerinde yüksek vasıflı işi destekleyen yetenek ve teknolojilerin karışımını içeren bir dünya lideridir. Sektör, yılda 6 milyar sterlinin üzerinde bir ciro sağlıyor ve son on yılda İngiltere’den yapılan savunma ihracatının% 80’inden fazlasını oluşturuyor.

Tempest programı, doğrudan Typhoon’un başarılı olması için İngiltere’nin devralma programını bilgilendirecek. Kazanım ekibinin temsilcileri, programlarını ve Tempest programı ile nasıl etkileşime girdiklerini açıklamak için hazır bulundular.

Bugünkü etkinlik, gelecekteki bir kazanım programının taleplerini karşılamak için doğru yetenekleri, doğru teknolojileri ve doğru çevikliği ve işbirlikçi çalışmayı geliştirmek için bir dizi tartışma başlattı ve müreffeh ve sürdürülebilir bir sektör sağladı.

İlgini Çelebilir!

KKTC’ye Deniz ve Hava Üssü

Türkiye, Doğu Akdeniz’de görev yapan savaş gemilerinin lojistik ihtiyaçlarının daha …