Anasayfa Haberler Genel Haberler İran ve Pakistan ortak savunma ürünleri üretmek istiyor

İran ve Pakistan ortak savunma ürünleri üretmek istiyor

0

İran Genelkurmay Başkanı: “Pakistan ile ortak savunma ürünleri üretmeye çalışıyoruz”

İran Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Muhammed Hüseyin Bakıri, ortak savunma ürünlerinin üretiminin Tahran ve İslamabad’ın gündeminde olduğunu açıkladı. İki üst düzey yetkili bir toplantıda ilişkilerin genişletilmesi ve ortak deniz tatbikatlarının artırılması gereğini vurguladılar.

General Bakiri, Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin ile Salı günü İslamabad’da yaptığı görüşmede, “Pakistan ile ortak savunma ürünleri üretmeye çalışıyoruz.” Dedi. General Bakıri ziyareti sırasında her iki tarafın da askeri eğitim meselelerini, pilot eğitimini, askeri tatbikatları ve iki ülkenin savunma sanayileri arasındaki ilişkileri tartışacağını da sözlerine ekledi.

“Ortaklaşa üretilen ürünler Müslüman milletlerin ortak başarısı olacaktır.” diyen General Bakıri, Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Mahmud Abbasi ile de bir araya geldi.

General Bakıri, Dışişleri Bakanı Abdullah Hüseyin Harun, Pakistan Genelkurmay Başkanı Zübeyir Mahmud Hayat ve Kara Kuvvetleri Komutanı Kamer Cavit Bajva ile de görüştü.

İki ülkenin ilişkilerinin güçlendiğini söyleyen Pakistanlı Bakan Abdullah Hüseyin Harun, bölgedeki barış ve istikrar için ortak çalışmaları sürdüreceklerini söyledi. Harun ayrıca, İran’ın Keşmir konusunda Pakistan’a verdiği destekten ötürü de teşekkürlerini iletti.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

İsmail Demir’den “elektromanyetik bomba” açıklaması

Roketsan’ın Lalahan Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen T.C. Cumhurbaş…