Anasayfa Haberler Jandarma’nın JEMUS MPTS teslimatları tamamlandı

Jandarma’nın JEMUS MPTS teslimatları tamamlandı

0

Jandarma Genel Komutanlığının ihtiyacı olan Mobil Plaka Tanıma Sistemlerinin (JEMUS MPTS) son teslimatı, JEMUS-6 ve JEMUS-7 projeleri kapsamında tamamlandı.

MPTS, hareketli veya sabit halde iken yakınındaki iki şeritten geçen tüm araçların plakalarını gece ve gündüz şartlarında üstün başarıyla tespit etmekte ve üzerinde bulunan GSM modülü ile güvenli ağ üzerinden tüm sakınca sorgulama sonuçlarını anlık olarak kullanıcıya sunmaktadır. Üzerinde bulunduğu 3 Eksenli Yönlendirme Birimi sayesinde araçların en iyi görüntüsünü alacak şekilde ayarlanabilmektedir.

Yurt genelinde 81 ilde toplam 364 noktadaki Jandarma birlikleri tarafından etkin bir şekilde kullanılan JEMUS MPTS, trafikte dolaşan sakıncalı araçların tespitinde önemli bir görevi başarı ile yerine getirmektedir.

ASELSAN tarafından geliştirilen sabit ve mobil plaka tanıma sistemleri Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ana yurt güvenliği konusunda etkin bir araç olarak kullanılmakla birlikte gelişen teknoloji, müşteri/kullanıcı talepleri doğrultusunda sürekli olarak geliştirilmekte, rekabet gücümüzü artırmaktadır.

Türk savunma sanayii özelinde savunma sanayii takipçisi ve araştırmacısı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Hulusi Akar ve İtalyan mevkidaşı Lorenzo Guerini heyetler arası görüşme gerçekleştirdi

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ankara’ya ziyaret gerçekleştiren İtalya Savunma Bakanı L…