KİRPİ: Yazılım Tabanlı Karıştırma Sistemi

0

ASELSAN Yazılım Tabanlı Karıştırma Sistemi KiRPi™, Radyo Frekans Kontrollü El Yapımı Patlayıcılara (RFEYP) karşı yaya personelin (TİM), bomba imha (EOD) ekibinin, VIP/servis araçlarının veya kritik tesislere ait girişlerin/nizamiyenin koruma altına alınması amacı ile tasarlanıp üretilmiştir.

Yazılım Tabanlı karıştırma Sistemi KiRPi™, modüler yapıda, geniş bantlı RF Güç Yükselteçleri ve Sayısal Frekans Sentezleme tekniği sayesinde, değişen RFEYP tehdidine karşı etkili koruma sağlamaktadır.

KiRPi™, programlanabilme yeteneği sayesinde taktik ve operasyonel ihtiyaçlara en etkili çözümü sağlayabilmektedir. Aynı anda karıştırılması hedeflenen çoklu RFEYP tehditlerinin frekans ve çıkış güçlerine uygun olarak, kullanıcı tarafından “karıştırma profilleri” tanımlanabilmektedir.

Taktik ve operasyonel sahada kullanılmakta olan KiRPi™, zorlu çevre koşullarında, yüksek kapasiteli, uzun ömürlü ve tek ya da çoklu kullanım olanağı bulunan Li-Ion bataryaları ile göreve hazırdır.

KiRPi™ yaya personel (Tim) koruma, VIP Araç/Servis aracı koruma, Bomba İmha (EOD) Ekibi koruma, nizamiye koruması gibi farklı farklı uygulamalar için kolaylıkla konfigüre edilerek kullanılabilmektedir.

SG: 31.07.19

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

KAPAN Drone Savar Sistemi

Kullanımı hızla yaygınlaşan ve geleneksel güvenlik önlemleri ile tespit edilmeleri çok güç…