Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri Konsberg’e ABD Ordusundan yaklaşık 500 milyon dolarlık sözleşme

Konsberg’e ABD Ordusundan yaklaşık 500 milyon dolarlık sözleşme

0

Konsberg, ABD Ordusu ile CROWS Uzaktan Komutalı Silah Sistemi (UKSS) ailesi için üretim, sistem desteği ve teknik mühendislik desteği için bir IDIQ (Belirsiz Teslimat / Belirsiz Miktar) sözleşmesi imzaladı. Sözleşme 498 milyon dolara kadar bir değere sahip ve beş yıllık bir süreci kapsıyor.

Bu sözleşme, CROWS UKSS için ABD Ordusu ile yapılan üçüncü 5 yıllık sözleşmedir. M151 UKSS ve M153 CROWS varyantları arasında KONGSBERG, çeşitli ABD Hükumeti müşterileri için 15.000’den fazla CROWS ve farklı UKSS’ler teslim etti. Konsberg, ABD Silahlı Kuvvetleri, Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri, Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri (USAF) ve ABD Silahlı Kuvvetleri’nin uzaktan kontrol edilebilen silah sistemlerine yetkilendirildi ve bu sistemleri geliştirmeyi üstlendi.

Sözleşmenin toplam kapsamı, gelecekteki talebe ve yıllık tahsislere bağlı olacak ve hava savunma, CUAS ve güç koruması için CROWS / UKSS sistemlerinin geliştirilmesi ve kalifikasyonunu içerecektir. Bu sözleşme kapsamında ilave teknoloji geliştirme, devam eden ATGM entegrasyonunun genişletilmesi, hava savunma füze entegrasyonu, ölümcül olmayan efektörler ve XM 914 30mmx113 silah entegrasyonunu içerecektir.

Tüm CROWS ve UKSS sistemleri, Konsberg Johnstown, Pensilvanya tesisinde üretilmektedir.

Kaynak: ArmyRecognition

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

İlgini Çelebilir!

Sırbistan, Rusya’dan Pantsir-S1 satın aldı

DEFENCE.AZ’nin aktardığına göre, Rusya ve Sırbistan’ın 6 adet Pantsir-S1 siste…