KULAÇ – İskandil Sistemi

0

KULAÇ, ASELSAN tarafından askeri ve sivil platformlarda kullanılmak üzere açık mimari ve modüler tasarım ilkeleri esas alınarak geliştirilmiş bir İskandil Sistemi’dir.​

KULAÇ İskandil Sistemi; yayınlanan​ akustik sinyalin dipten/yüzeyden geri dönen ekolarının dinlenmesi ve gönderme/alma zamanı arasındaki farkın ölçülmesiyle derinlik ölçümü gerçekleştirir.

KULAÇ İskandil Sistemi; Gönderme Alma ve İşlemci Birimi (GAİB), Uzak Gösterge Birimi, 50 kHz Düşük Frekans Transdüser, tercihe göre 200 kHz ya da 400 kHz Yüksek Frekans Transdüser ile Transdüser Bağlantı Kutusundan (TBK) oluşur. Sistemin 2 transdüser ve 4 transdüserli çalışma seçenekleri vardır.

KULAÇ İskandil Sistemi, ‘Otomatik Aralık’, ‘Otomatik Faz’ ve ‘Manüel’ olmak üzere 3 (üç) adet farklı menzil belirleme moduna sahiptir. Menzil belirleme modu ‘Otomatik Faz’ veya ‘Otomatik Aralık’ olarak seçildiğinde darbe gücü ve darbe uzunluğu değerleri, derinliğe bağlı olarak sistem tarafından otomatik olarak ayarlanır.

KULAÇ İskandil Sistemi, çalışmaya ilişkin verilerin kayıt edilmesi, kaydedilen ölçüm verilerinin USB arayüzü ile taşınabilir depolama cihazlarına aktarılması, yazıcı ile kayıtlı ve anlık ölçüm verilerinin çıktılarının alınması işlemlerine olanak sağlar.

KULAÇ İskandil Sistemi, kendini test edebilme özelliğine ve sisteme ait herhangi bir hata meydana geldiğinde, sorunun kaynağına ilişkin bilgi verebilecek bir cihaz içi test altyapısına sahiptir.​

KULAÇ İskandil Sistemi genel özellikleri:

• Sağlamlaştırılmış yapı, güncel teknoloji
• Masa üstü ve kabinet içinde kullanım seçenekleri
• Uzun süreli, güvenilir kullanım
• Askeri standartlara uygunluk

SG: 31.07.19

İlgini Çelebilir!

KNATS – Keskin Nişancı Atış Tespit Sistemi

ASELSAN Keskin Nişancı Atış Tespit Sistemi Genel Özellikler • Mermi geliş yönü kestirimi, …