Anasayfa Haberler Genel Haberler Meteksan Savunma Genel Müdüründen COVID-19 salgınına karşı dayanışma mesajı

Meteksan Savunma Genel Müdüründen COVID-19 salgınına karşı dayanışma mesajı

0

Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan; “İçinde bulunduğumuz bu zor süreçte birbirimize kenetlenmeli ve dayanışma içinde olmalıyız.”

Türkiye’nin savunma sanayii sektöründeki lider şirketlerinden biri olan Meteksan Savunma, Dünya genelinde yayılan ve son haftalarda ülkemizi de etkisi altına alan Korona Virüs (COVID-19) salgını nedeniyle aldığı önleyici tedbirleri 23 Mart tarihinde bir basın açıklaması ile duyurmuştu.

Çalışanların ve iş ortaklarının sağlığını birinci öncelik olarak belirleyen Meteksan Savunma; Devletimiz tarafından yayınlanan genelge ve tavsiyelere uyumlu bir şekilde, tüm gerekli tedbirleri almış olarak görevlerinin başında olduklarını ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarına yönelik teknolojiler geliştirmek için çalışmaya devam edeceklerini basın duyurusunda belirtmişti.

Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan çalışanlara yönelik yeni bir açıklama yaparak, virüs salgını yüzünden içinde bulunulan bu zor süreçte, çalışanları işten çıkarma, ücretsiz izne gönderme gibi seçenekleri hiçbir şekilde düşünmediklerini belirtti.

Savunma sanayinin lider şirketlerinden biri olarak çalışanların, ailelerinin ve toplumun sağlığına öncelik vererek, alınan tüm tedbirler ile birlikte çalışmaya devam ettiklerini kaydeden Alparslan, büyük özveri gösteren tüm Meteksan Savunma çalışanlarına ve ailelerine teşekkür etti.

“İşten çıkartma gündemimizde olamaz; birlikte başaracağız” 

Bilime, araştırmaya daha fazla ağırlık vererek, toplumsal yaşamda hijyen ve sosyal mesafelendirme uygulamalarına duyarlı olunması ve savunma sanayii olarak daha fazla kenetlenilmesi gerektiğini vurgulayan Alparslan, “İş yaşamı ve ekonomik hayat kaçınılmaz olarak olumsuz etkileniyor. Ancak bu süreç, hepimizin dayanışma göstermesi gereken bir dönem. Biz de şirket olarak çalışanlarımızla dayanışma içerisinde olarak, izin, evden çalışma, dönüşümlü çalışma gibi sosyal mesafelendirmeyi artıracak yöntemleri uygularken; işimize bağlılığımızı ve üretkenliğimizi azami ölçüde devam ettirmeyi hedefliyoruz. Korona Virüs nedeniyle işten çıkartma veya ücretsiz izin seçeneği kesinlikle gündemimizde yok.” şeklinde konuştu.

“Yılın ikinci yarısında daha yoğun bir tempo ile çalışacağız”

Çalışanların, ailelerinin ve tüm iş ortaklarının sağlığının her zaman öncelikleri olduğunu belirten Alparslan, şunları ekledi; “Yılın başından beri hem dünyada hem de ülkemizde yaşanan gelişmeler, 2020 yılının, beklediğimizden daha zorlu geçeceğini ve belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için, yılın ikinci yarısında daha yoğun bir tempo ile çalışmamız gerekeceğini bizlere gösteriyor. COVID-19 salgını, şu an için hepimizin en öncelikli kaygısı ancak askerimiz sınırda, sınır ötesinde vatanımızı korumak için nöbetteyken, işimizi bırakmamız mümkün değil. Devletimizden aksi bir bildirim gelmediği müddetçe işimizin başındayız. Çalışanlarımızın aileleriyle birlikte bu dönemi sağlık ve esenlikle atlatmaları önceliğimizdir. Gerekirse tüm ek külfetlere katlanarak çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığını gözetmeyi bir sorumluluk olarak görüyoruz. Ülke olarak bilinçle ve toplumsal duyarlılıkla bu zor günleri yeneceğimize inançlıyım.”

“Tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızı da kendi şirketimizden farklı görmüyoruz”

Meteksan Savunma’nın sadece kendi çalışanlarını değil, tedarikçilerini ve çözüm ortaklarını da düşündüğünü vurgulayan Alparslan, “Bize malzeme, hizmet ve çözümler sağlayan paydaşlarımızın da ekonomik bir sarsıntı yaşamadan kendi personeline güvence verebilmelerini arzu ederiz. Kendi alacaklarımızın tahsilatında sıkışsak bile tedarikçilerimize ödemelerimizi yapmaya büyük gayret gösteriyoruz” dedi.

Sürecin tüm sektörü zorlayacağını söyleyen Alparslan, konuşmasını şu sözlerle tamamladı; “Hem ülke olarak hem de savunma sanayii sektörü olarak Milli Savunma Bakanlığımız ve Savunma Sanayii Başkanlığımızın da destekleri ile bu zor günleri yeneceğimize ve en az zararla atlatacağımıza yürekten inanıyorum. Devletimizin birlik ve dayanışma çağrılarına biz de katılıyor, bu sıkıntılı dönemi geride bırakmak için elimizden gelen tüm desteği vermeye çalışıyoruz.”

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Trablus’ta

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Güvenlik, A…