Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri Orgeneral Akar, Doğu Akdeniz ve Ege’deki savaş gemilerine bağlandı

Orgeneral Akar, Doğu Akdeniz ve Ege’deki savaş gemilerine bağlandı

0

Orgeneral Akar, koordinasyon merkezinden gemi komutanlarıyla bağlantı kurdu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ve Kuvvet Komutanları, İzmir’deki Deniz Kuvvetleri Gözetleme Koordinasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Doğu Akdeniz ve Ege’de görevde bulunan gemilerin komutanlarıyla video konferans yöntemiyle görüşerek yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgi alan Akar denizdeki birlik komutanlarına çeşitli direktifler verdi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Doğu Akdeniz ve Ege Denizi’ndeki hak ve menfaatlerin korunması konusunda kararlı olduğunu vurgulayan Akar, Ege Denizi’nin bir barış, dostluk ve işbirliği denizi olması için her türlü çabanın gösterildiğini, Ege’deki mevcut sorunların iyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde çözüme kavuşturulmasını içtenlikle istediklerini dile getirdi. Akar, bununla birlikte tüm denizlerde ülkenin ve milletin uluslararası hukuk ve anlaşmalardan kaynaklanan haklarını koruyacaklarını ifade etti. Akar, Silahlı Kuvvetlerin, Türk milletinin sevgi ve güveninden aldığı güçle Türkiye’nin egemenlik ve bağımsızlığı başta olmak üzere kendisine verilecek tüm görevleri başarıyla yerine getirme iradesine sahip olduğunu belirtti.

Orgeneral Akar, inceleme ve denetlemeleri sırasında Deniz Kuvvetlerinin kahraman ve fedakar personeline başarıyla yürüttükleri faaliyetler için teşekkür etti. Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir bütün olduğunu vurgulayan Akar, şunları kaydetti:

“Karası, denizi, havasıyla, siviliyle, askeriyle, subayıyla, astsubayıyla, uzmanlarımızla, erlerimizle beraber gerçekten etle tırnak gibi Türkiyemiz için, milletimiz için elimizden gelen neyse yapmaya çalışacağız ve bizden sonraki nesillere inşallah olumsuz, herhangi bir sıkıntı verecek miras bırakmayacağız. Gayretimiz ve çalışmamız bu yönde. Bunu gerçekleştirebilmek için çok çalışmamız, düşünmemiz, çok ciddi koordine etmemiz lazım.”

Kaynak: AA

İlgini Çelebilir!

Baltık Denizi’nde dev NATO tatbikatı yarın başlıyor

Almanya’nın Baltık Denizi limanı Kiel’de 9 Haziran Pazar günü başlayacak olan …