Anasayfa Haberler Genel Haberler OSSA, ICDDA İle Yakaladığı Başarısını 2018 Yılında Göstermeye Hazır

OSSA, ICDDA İle Yakaladığı Başarısını 2018 Yılında Göstermeye Hazır

0

Savunma Sanayii Müsteşarlığı himayelerinde ve Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Derneği (OSSA) organizatörlüğünde; Savunma ve Havacılık sektöründe faaliyet gösteren firmalara;

  • İkili iş görüşmeleri gerçekleştirme,
  • Mevcut iş ilişkilerini geliştirme,
  • Yeni iş ilişkileri oluşturma,
  • Sektörün karşılaştığı problemleri ve olası çözümleri keşfetme fırsatı sunan,

ICDDA Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri etkinliğinin dördüncüsü; 23-25 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara’da Hacettepe Beytepe Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Etkinlik, profesyonel bir ekip tarafından başarı ile gerçekleştirilmekte ve 2013-2014-2016 yılı etkinlikler sonrasında katılımcılardan alınan anket sonuçlarına göre; yapılan görüşmeler ve görüşme yapılan firmaların uygunluğu konusunda %95 oranında katılımcı memnuniyeti göstermektedir. ICDDA düşük maliyetler ile; KOBİ’lere yüksek profilli firmalar ile görüşme imkânı sunmaktadır. 2013-2014-2016 yılı etkinliklerinde yurtdışından gelen Satın Almacıların gösterdiği devamlılık ve ilgi ile; sponsorların her yıl gösterdiği destek de etkinliğin başarısında önemli yer tutmaktadır.

ICDDA organizasyonu yurt dışından getirdiği Satın Almacılar ve gerçekleşen başarılı ve etkin ikili iş görüşmeleri ile “Savunma Sanayi Müsteşarlığı” tarafından 2014 Savunma Sanayi Özel Ödülü ve 2017 yılında Savunma Sanayii tanıtım özel ödülüne layık görülmüştür. T.C Ekonomi Bakanlığı tarafından UR-GE Projeleri kapsamında verilen destekler de, KOBİ’lerin etkinliğe katılımının artması anlamında büyük önem arz etmektedir.

Etkinliğin 1. Gününde Sivil Havacılık, Deniz-Hava-Kara Sistemleri, Anayurt Güvenliği Teknolojileri ve Tedarik Zincirinin Geliştirilmesi gibi konularda, yerli ve yabancı yetkin moderatörler eşliğinde birçok ülkeden askeri ve ticari ataşeler, ilgili bürokratlar, Kuvvet Komutanlıkları ve ilgili Bakanlıkların temsilcileri gibi yaklaşık 1600 yetkilinin katılımı ile sektörle ilgili yeniliklerin konuşulduğu, sektörün karşılaştığı problemlerin ve olası çözümlerin tartışıldığı konferanslar düzenlenmektedir. 2. ve 3. gün ise, stantlı katılımcılar için ikili iş görüşmeleri organize edilmektedir.

3.sü Ekim 2016 yılında gerçekleşen etkinlikte; 33 ülkeden, 200 firmanın üzerinde katılım ile, 5400 kayıtlı ikili iş görüşmesi yapılmıştır. Yurtdışından AIRBUS DEFENCE AND SPACE, AIRBUS GROUP, AIRBUS HELICOPTER, THE BOEING COMPANY, DASSAULT SYSTEMS, LEONARDO GROUP, LOCKHEED MARTIN, MBDA, NAVANTIA, ROLLS ROYCE, SIKORSKY, THALES gibi birçok önemli firmanın katılımının yanı sıra; yurt içinden ASELSAN, HAVELSAN, FNNS, ISTANBUL TERSANESİ, MKEK, OTOKAR, ROKETSAN, TAI, TEI, THY TEKNİK gibi ana sanayi firmalarımız ile pek çok sanayicimiz etkinliğe katılım göstermiştir.

RAKAMLAR İLE ICDDA 2013 – 2014 – 2016

23-25 Ekim 2018’de 4.sü gerçekleştirilecek olan etkinliğin, Türkiye havacılık sanayiinin başarılı çalışmaları ve bakım onarım konularının yanı sıra sertifikasyon ve bölgesel kalkınma modelleri konusunda da çeşitli konferanslar verilerek katılımcılar bilgilendirilecektir.

Daha detaylı bilgiye;

www.icdda.com.tr  ve www.ankara.bciaerospace.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Baykar Savunma’dan uzaktan eğitime destek için 5 bin bilgisayar tablet

Selçuk Bayraktar, uzaktan eğitime ulaşma fırsatı olmayan öğrenciler için Baykar olarak 5 b…