Anasayfa Haberler Genel Haberler Polonya AW101 için offset anlaşması imzaladı

Polonya AW101 için offset anlaşması imzaladı

0

Polonya Ulusal Savunma Bakanlığı, AW101 helikopterlerinin beklenen satışına hazırlanmak için İngiltere’deki Leonardo MW ile 400 milyon PLN (104,5 milyon ABD Doları) offset anlaşması imzaladı.

Bu sözleşmenin hükümleri uyarınca; Leonardo, Polonya Silahlanma Grubu’nun Lodz’da 1 Nolu Askeri Havacılık İşleri’nde, helikopter ve görev sistemleri için bakım imkanı taahhüt etmekte. Aynı zamanda bu anlaşmadan Gdansk Teknik Üniversitesi de yararlanacak.

Leonardo yetkilileri ;
“Ofset programının kapsamı, Polonya Ulusal Savunma Bakanlığı’nın zorlu gerekliliklerini tam olarak karşılıyor ve Leonardo’nun Polonya silahlı kuvvetleri ve Polonya endüstrisi ile ilgili gerekli modern askeri teçhizatın bakımı, ayrıca ülkedeki gerekli beceri ve deneyimin geliştirilmesi ve sürdürülmesi için sağlam ve uzun vadeli bir işbirliğine olan bağlılığını taahhüt ediyor. ” şeklinde açıklamada bulundu.

Polonya’nın bu yılın sonuna kadar 4 adet Muharebe Arama Kurtarma (MAK-CSAR) kabiliyetli AW101 Denizaltı Savunma Harbi (DSH-ASW) helikopteri için sözleşme imzalanması bekleniyor. Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak alımı doğruladı.

Teknik Özellikler (AW101-Merlin HM1)
Uzunluk 19,53m
Yükseklik 6,62 m
Pervane Açıklığı 18,59 m
Boş Ağırlık 10.500 kg
Azami Kalkış Ağırlığı 14.600 kg
Servis Tavanı 15.000 ft (4575 m)
Azami Hız 306 km/sa
Motor 3 × Rolls-Royce Turbomeca RTM322-01 turboshafts (2,100 shp)

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Polis Özel Harekat Sarsılmaz SAR-223P’yi aktif olarak kullanıyor

Polis Özel Harekat tarafından Türkiye’nin çeşitli yerlerinde Sarsılmaz üretimi SAR-2…