Radar Altimetre

0
Envanterde

 

C-Bant ve K-Bant Radar Altimetre ürünleri, uçak, helikopter, İHA gibi sivil ve askeri hava araçlarının ve güdümlü füzelerin altimetre ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiştir. Minyatür tasarımı ve düşük güç tüketimi özellikleri sayesinde, her türlü hava platformunda verimli bir görev yükü planlaması imkânı sağlamaktadır.

2500/5000 feet irtifaya kadar hassas ölçüm yapabilen radar altimetreleri, yüksek hız ve yüksek manevra yeteneğine sahip platformlarda dahi hassas veri üretmekte, deniz üzerindeki operasyonlar da dahil olmak üzere farklı yer yüzü yapıları üzerindeki kalkış/iniş, alçak uçuş, yeryüzü referanslı seyrüsefer gibi operasyonlarda başarı ile görev yapmaktadır.

Düşük çıkış gücü, geniş bir frekans bandında çalışması ve irtifaya göre otomatik olarak ayarlanan güç kontrol mekanizması ile Düşük Algılanma Olasılığı’na (Low Probability of Intercept – LPI) sahip olan radar altimetreler, açılışta, görev sırasında periyodik olarak ve operatör isteğine bağlı olarak çalışan birim içi test özellikleriyle yüksek elde edilebilirlik sunar.

Tamamen askeri standartlara uygun olarak milli imkânlarla tasarlanan, geliştirilen ve üretilen radar altimetreler; çevre koşulları (MIL-STD-810F), EMI/EMC (MIL-STD-461E) ve uçuş testlerinden başarı ile geçmiş ve kalifiye edilmiştir.

  • Minyatür tasarım
  • Düşük güç tüketimi
  • Farklı yer yüzü yapılarında hassas ölçüm
  • Yüksek hız ve yüksek manevra kabiliyeti
  • Düşük Algılanma Olasılığı
  • Birim İçi Test yeteneği
  • Çevre koşulları ve EMI/EMC kalifikasyonu

Üretici: Meteksan Savunma

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Dragoneye Elektro-Optik Sensör Sistemi

ASELSAN tarafından geliştirilen DRAGONEYE  sistemi aşağıdaki birimlerin entegre edildiği b…