Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri İngiltere’deki araç işinde çoğunluk hissesini Rheinmetall alacak

İngiltere’deki araç işinde çoğunluk hissesini Rheinmetall alacak

0

Rheinmetall ve BAE Systems, 21 Ocak’ta, Alman üreticinin BAE Systems’in İngiltere merkezli savaş araçları işinde çoğunluk hissesi alacağı bir ortak girişimin (Joint Venture) kurulması için  anlaşma imzaladı.

BAE, Telford merkezli kara sistemleri iş kolunda % 45’lik bir paya sahip olurken, % 55’ini yeni kurulan Rheinmetall BAE Systems Land (RBSL) ortak girişim altında Rheinmetall’e devredecek.

İki şirket tipik olarak Avrupa ve uluslararası bölge ihalelerinde birbirleriyle rekabet ediyor, bu nedenle bu birleşme, devam eden gereklilikleri hedefleyecekleri bir varlık oluşturmak için her ikisi tarafından da kayda değer bir hareket oluşturuyor.

RBSL’nin özel ilgi alanlarından biri, İngiliz Ordusu’nun Mekanize Piyade Aracı (MIV) devralımı olacak ve daha sonra Rheinmetall and Krauss-Maffei Wegman’ın sahip olduğu ARTEC konsorsiyumu tarafından geliştirilen bir araç olan Boxer 8 × 8 tarafından yerine getirilen programlarda İngiliz çalışma payını garanti edecek.

İngiltere, 2004 yılında, Mekanize Piyade Aracı gereksiniminde ortaya çıkan Geleceğe Hızlı Etki Sistemi projesine odaklanmaya karar vermeden önce başlangıçta Boxer gelişimine dahil oldu.

Nisan 2018’den önce Boxer programına yeniden katılmaya karar veren ARTEC,  aracın İngiltere’de montajının garantisini vererek  BAE Systems, Pearson Engineering, ve Thales UK’ye 2018’in Şubat ayında birlikte çalışmayı taahhüt etmişti.

Rheinmetall ayrıca, programı desteklemek için Birleşik Krallık’taki zırhlı araçlar için bir üretim ve entegrasyon merkezi kurma taahhüdünde bulundu.

İngiltere’nin Mekanize Piyade Aracı  devralımının yaklaşık 3 milyar sterlin (3,9 milyar ABD Doları) değerinde olması bekleniyor. General Dynamics tarafından geliştirilen Ajax keşif araçlarının yanı sıra iki yeni tugay oluşturmaya yardımcı olmak için satın alınan birkaç yüz araç göreceğiz.

Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler, savunma sanayi araştırmaları, dış politika, güvenlik çalışmaları.

İlgini Çelebilir!

Çin, HJ-12 tanksavar füze sisteminin ilk ihracatını gerçekleştirdi

Çin merkezli China North Industries Corporation (NORINCO) şirketi henüz açıklanmayan bir y…