Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri Singapur Donanması’nın ilk Invincible sınıfı denizaltısının deniz denemelerine başlandı

Singapur Donanması’nın ilk Invincible sınıfı denizaltısının deniz denemelerine başlandı

0

Singapur Cumhuriyeti Donanması (RSN), ilk RSS Invincible sınıfı Type 218SG denizaltısı için deniz denemelerine başladı. Söz konusu denizaltı Almanya, Kiel’deki Thyssenkrupp Marine Systems Tersanesi’nde (TKMS) yapım aşamasında olan “Invincible sınıfı” denizaltıların ilki.

Navalnews.com’un haberine göre Singapur’un sığ ve yoğun tropikal sularındaki operasyonlar için tasarlanmış ve inşa edilecek dört özel denizaltıdan ilki olan Invincible’ın ardından, Impeccable, Illustrious ve Inimitable adlı yeni denizaltılar, Singapur savunmasının stratejisini oluşturacak. Denizaltıların 2021’den itibaren teslim edilerek RSN’nin yirmi yılı aşkın süredir işlettiği mevcut eski İsveç Kraliyet Donanması’ndan çıkma Archer ve Challenger sınıfı denizaltıların yerini alması bekleniyor.

Republic of Singapore Navy launches first Type 218SG Invincible-class submarine 2

70 metre uzunluğunda ve 6,3 metre enindeki bu denizaltının su altında 15 deniz milini aşan bir hıza sahip olması hedefleniyor. TKMS Type 214’ü temel alan denizaltıya 8 adet 533 mm torpidonun konuşlandırılması planlanıyor.

Invincible sınıfı denizaltılar, önemli ölçüde geliştirilmiş yeteneklerle donatılmıştır. Denizaltıların yaklaşık %50 daha uzun süre su altında kalmasına olanak tanıyan yakıt hücresi teknolojisine dayalı Havadan Bağımsız Tahrik (AIP) sistemi ile donatılmıştır. Invincible sınıfı hem Atlas Elektronik hem de ST Elektronik tarafından tasarlanmış bir savaş sistemi taşıyacaklar.

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği 3.sınıf öğrencisi. Havacılık ve Savunma Sanayi ile yakından ilgileniyor. Bu konular özelinde araştırmalar yapıyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Malezya Donanması yeni kıyı muharebe gemileri tedarik edecek

Malezya Kraliyet Donanması (RMN), kıyı muharebe gemilerinin ikinci partisi için seçenekler…