Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri STM ve Aselsan’dan gemi teknolojileri alanında önemli protokol

STM ve Aselsan’dan gemi teknolojileri alanında önemli protokol

0

Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde önemli projelere imza atan Savunma Teknolojileri Mühendisliği (STM), IDEF savunma fuarında ASELSAN ile “Süratli Botlarda Elektrikli Tahrik Sisteminin Geliştirilmesi” üzerine bir protokol imzaladı.
Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.’nin ASELSAN ile imzaladığı iyi niyet protokolü 30 Nisan’da 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF)’nda gerçekleşti. İmza törenine (STM) Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sami Tüfekçi, STM Genel Müdürü Murat İkinci, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı & Genel Müdürü Haluk Görgün ve ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Bekar katıldı. Protokol ile gemi teknolojileri için önem arz etmeye başlayan elektrikli tahrik sisteminin geliştirmesi konusunda birlikte çalışmalar yürütülmesi, birikim ve tecrübelerin bir araya getirilerek güç birliği oluşturulması amaçlanıyor. Böylece gelecekte çok daha mühim bir hale gelecek olan elektrikli tahrik sistemleri üzerine birlikte çalışabilmek üzere işbirliği geliştirilmesi ve tamamen yerli bir çözümün üretilmesi hedefleniyor.

STM hakkında;

Savunma sanayine mühendislik, teknoloji ve danışmanlık alanlarında çeyrek asırdan uzun bir süredir hizmet veren STM ise, bugün sahip olduğu temel kabiliyet ve teknolojilerini askeri deniz platformlarından uydu çalışmalarına, siber güvenlikten büyük veri analitiği ve yapay zekâ uygulamalarına varan stratejik alanlarda kullanarak Türkiye’nin ve dost ülkelerin ihtiyacı olan kritik alanlarda çalışmalar yürütmektedir.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

ABD Donanması’nın USS Zumwalt destroyeri ilk atış testini tamamladı

ABD Deniz Kuvvetleri’ne bağlı Zumwalt sınıfı destroyerlerin ilki olan USS Zumwalt te…