Anasayfa Haberler Türkiye Uzay Ajansı heyeti Ukrayna Yuzhnoye Devlet Tasarım Ofisini ziyaret etti

Türkiye Uzay Ajansı heyeti Ukrayna Yuzhnoye Devlet Tasarım Ofisini ziyaret etti

0

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım başkanlığındaki geniş bir heyet Ukrayna’nın uzay endüstrisinin önde gelen kuruluşlarından Yuzhnoye Devlet Tasarım Ofisini ziyaret etti.

15 Eylül 2020 günü gerçekleşen ziyaret esnasında Yuzhnoye Tasarım Ofisinin çözümleri ve hizmetleri hakkında Türkiye Cumhuriyeti heyeti bilgilendirildi. Ziyaret esnasında heyetler arasında toplantı gerçekleştirildi.

Ziyaret ile ilgili olarak Ukrayna’nın Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden “Sonuç odaklı görüşmeler devam ediyor. Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım başkanlığındaki Türk heyeti Yuzhnoye Devlet Tasarım Ofisini ziyaret etti.” ifadelerine yer verildi.

Yuzhnoye Devlet Tasarım Ofisi tarafından ziyarete ilişkin yapılan açıklamada ise Tasarım Ofisinin mevcut faaliyetleri, girişimleri ve üretim kapasitesi ile ilgili olarak Türk heyetinin bilgilendirildiği aktarıldı. Ayrıca Türk heyetinin ziyaretten memnuniyet duyduğunu ve kurulan diyaloğu sürdürme arzusunu dile getirdiği ifade edildi.

Türk Savunma Sanayii özelinde; savunma teknolojileri, stratejileri ve politikaları araştırmacısı ve takipçisi. 

Milli Savunma Üniversitesi- Yüksek Lisans

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Tayland Ordusu Tata Motors’tan 600 askeri kamyon tedarik edecek

Tayland Kraliyet Silahlı Kuvvetleri Hindistan merkezli Tata Motors’tan 600 adet aske…