Anasayfa Haberler Genel Haberler U-2 Dragon Lady modernizasyonla görevine devam edecek

U-2 Dragon Lady modernizasyonla görevine devam edecek

0

Lockheed Martin, ABD Hava Kuvvetleri ile imzaladığı 50 milyon dolar değerinde yeni bir sözleşme kapsamında gelecekteki savaş alanı ihtiyaçlarını desteklemek için U-2 Dragon Lady’yi geliştirmeye devam ediyor.

Sözleşme, Dragon Lady için aşağıdaki yükseltmeleri içeriyor:

  • Yeni teknolojiyi kolayca kazandırmak ve kullanmak için U-2’nin yerleşik sistemlerini modernize eden güncellenmiş bir aviyonik paketi.
  • ABD Hava Kuvvetleri’nin açık görev sistemleri (OMS) standardına göre tasarlanan ve U-2’nin hava, uzay, deniz, kara ve siber alanlardaki farklı güvenlik düzeylerindeki sistemlerle entegre olmasını sağlayan yeni bir görev bilgisayarı.
  • Yeni, modern kokpit, pilotların günlük görevlerini kolaylaştırırken, daha hızlı ve daha güvenli kararlar alabilmek için uçağın topladığı verilerin sunumunun iyileştirilmesi.

U-2 program direktörü Irene Helley “Kanıtlanmış, çevik ve güvenilir bir uçak olan U-2, bugün filodaki en yetenekli yüksek irtifa ISR sistemidir. Aviyonik Teknoloji Yenileme sözleşmesi, savaşçılarımıza üstün bir uçak sağlama taahhüdümüzü sürdürecek, şimdi ve gelecekte küresel güvenlik sağlayacak ”dedi.

Bu sözleşme kapsamında Lockheed Martin, U-2’nin tam açık görev sistemleri uyumlu ilk filo olmasını sağlayacak yeni gelişmiş uçak bileşenlerinin tasarımını, entegrasyonunu ve testini yönetecek.

Dış Haberler Editörü

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Boeing, Honeywell ve Rolls-Royce Deutschland, Almanya’da ortaklık kuruyor

Boeing, Honeywell Aerospace ve Rolls-Royce Deutschland, Almanya’nın H-47 ChinookR…