Anasayfa Haberler Genel Haberler ABD Almanya’ya PAC-3 MSE füzesi satışına onay verdi

ABD Almanya’ya PAC-3 MSE füzesi satışına onay verdi

0

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, Yabancı Askeri Satışlar (FMS) sistemi kapsamında Almanya’ya 401 milyon dolar değerinde Patriot Advanced Capability 3 (PAC-3) MSE satışını onayladı. Savunma Güvenliği İşbirliği Ajansı (DSCA), bu olası satışı 12 Temmuz’da Kongre’ye bildiren gerekli sertifikayı verdi.

Almanya Hükumeti 50 adet PAC-3 MSE Füzesi almak istedi. Ayrıca program PAC-3 MSE dönüşüm kitleri, füze eğitim lançerleri, boş eğitim lançeri, lançer istasyonu ve ısı kontrolörleri, PAC-3 yer destek teçhizatı, yedek parçalar, dokümantasyon ve yayınlar, kısa devre fişleri, Kalite Güvence Ekibi; füze kabı sarf malzemeleri, füze kızak kitleri, PAC-3 MSE için füze Saha Gözetleme Programı (FSP), ABD Devlet taşımacılığı, MSE lançer yedek parçaları, PAC-3 / MSE GMT kitleri, MSE DC motor kitleri, telemetri, MSE uçuş test desteği ABD Hükumeti müteahhitlik mühendisliği, teknik ve lojistik destek hizmetleri, lojistik ve program desteği unsurlarını da içeriyor.

DSCA satışın ana yüklenicisinin Lockheed Martin olduğunu açıkladı.

PAC-3 MSE

Savaşta kendini kanıtlamış bir hava savunma füzesi olarak öne çıkan PAC-3 MSE füzesi Patriot Hava Savunma Sistemi’nin en önemli bileşeni olarak öne çıkmaktadır. PAC-3 MSE füzesi taktik balistik füzeler başta olmak üzere seyir füzeleri ve uçakları da kapsayan geniş bir tehdit yelpazesine sahiptir. Sistemden atılan füze hedef çevresinde bir savaş başlığı patlatmak yerine hit to kill (harp başlığı bulunmayan kafa kafaya çarpışarak yok etme yöntemi) ile tehdidi imha eder.

Almanya’nın envanterinde toplam 12 batarya PAC-2 ve PAC-3 Patriot sistemi bulunuyor. Geçtiğimiz ay MBDA Deutschland ve Lockheed Martin ortak girişimi olan TLVS (Tactical Air Defense System, Taktik Hava Savunma Sistemi) teklif sahipleri konsorsiyumu, Almanya’nın gelecekteki Entegre Hava ve Füze Savunması (IAMD) sistemini geliştirmek, test etmek ve sunmak için teklifini Alman BAAINBw’ye (Bundeswehr Teçhizat, Bilişim, Teknoloji ve Hizmet İçi Destek Federal Ofisi) sumuştu. TLVS sistemi de PAC-3 MSE füzesi kullanmakta.

MBDA ve Lockheed Martin’den Almanya’ya Hava Savunma Sistemi Teklifi

İlgini Çelebilir!

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın Bağımsızlık Günü kutlu olsun

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın Bağımsızlık Günü kutlu olsun Azerbaycan’ın bağımsı…