Anasayfa Haberler Genel Haberler ABD ordusu M1 Abrams tankının yeni modelini test ediyor

ABD ordusu M1 Abrams tankının yeni modelini test ediyor

0

ABD Ordusu’nun açıklamasına göre, M1A2 Sistem Mühendisliği Planı (SEP) Sürüm 3 (v3) ana muharebe tankı, şu anda ABD Ordusu Yuma Tecrübe Alanı’nda (YPG) 200 milden geniş bir sahada test çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar, tankın dünyanın neresinde olursa olsun her türlü şartta hizmet verebilmesi için her göreve uygun şekilde düzenlenmekte.

Defence – Blog’un haberine göre, Abrams testinin lideri Greg Duda; “Bu tank, Afganistan’da, Irak’ta ve başka yerlerde kanıtlanmış bir askeri donanıma sahip, denenmiş ve test edilmiş bir araçtır. Abrams’lar son derece ölümcül, hayatta kalabilmeyi mümkün kılan ve güvenilirdir.” şeklinde açıklamada bulundu.

YPG testi, bu büyük aracın hemen her yönünden incelediği bir test olurken yönetim kurulunda en son yineleme performansıyla ilgili ilk değerlendirmeleri de iyi olarak yorumlanmakta.

“Bunu son iki buçuk yıldır test ederek kanıtlıyoruz ve bu platformun şu ana kadarki en şaşırtıcı varyantı olduğu kanıtlandı.“ açıklamasında bulunan Duda, birçok farklı disipline değinilen bu tankta yazılım mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik mühendisliğinin beraber bir mühendislik eseri meydana getirdiğini vurguladı.

Yapılan iyileştirmelerin başında gelişmiş ateş kontrol elektroniği, SEPv3’ün silahının daha hızlı ve daha doğru bir şekilde ateşleyebileceği anlamına geliyor. Motor, aktarma organları ve parçalar daha yüksek performans için güncellenmiş ve platformun ağırlık artışını desteklemiştir;

“Teknoloji ilerledikçe, tanklar da ilerlemelidir.” açıklamasında bulunan test görevlisi Martin Velazquez;  SEPv3’lerin, daha önceki tekrarlarına göre çok daha fazla dahili arıza tespit sistemine sahip olduğunu, tanklarda bulunan bu  sistemlerle birlikte arıza durumunda teknik desteği gösteren ekranlar sayesinde teknik servise gidilmesine gerek kalınmadığını ifade etti.

1.4 Milyondan Fazla Satır Kod

Duda, “Bir çok insan bu platformdaki yazılım miktarını fark etmiyor” diye ekledi. “Bu tankta 1.4 milyondan fazla satır kod var.”

Yeni Abrams da daha önceki versiyonlara göre daha ağır zırhlıdır, bu da güç sisteminde ve süspansiyonda iyileştirmeler gerektirir.

Velazquez ise “Ekstra ağırlıkların çoğu, yakın dövüş koşullarında kullanılan Abrams Reaktif Zırh Levhaları (Abrams Armor Reaktif Tiles) gibi takılan kitlerden geliyor” dedi.

Tüm göz kamaştırıcı teknolojileriyle birlikte en yeni Abrams, orijinal anlayışına ve kavramına sadık kalarak: “ezici güç ve rakibe karşı üstünlük” mesajı veriyor.

Abrams’ların dünyanın en iyi ana muharebe tankı olduğunu iddia eden  Duda, devamında Abrams’ı”A noktasından B noktasına götüren ham hareketlilik inanılmaz. Taret üzerindeki dinamikler, ateş kontrolü ve düşmanı hedef alabileceği menzil olağanüstü. ” şeklinde ifade etti.

İlgini Çelebilir!

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın Bağımsızlık Günü kutlu olsun

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın Bağımsızlık Günü kutlu olsun Azerbaycan’ın bağımsı…