Anasayfa Haberler Genel Haberler ABD Ordusu, 100 bin adet NGSW silah sistemi alacak

ABD Ordusu, 100 bin adet NGSW silah sistemi alacak

0

ABD Ordusu 6.8×43 milimetre mühimmat kullanan yeni nesil silahlardan yaklaşık 100.000 adet satın alacak.

Textron Systems AAI Corporation, Yeni Nesil Manga Silahı-Teknolojisi (NGSW-T) prototip göstericisini ABD Ordusu Muharebe Yetenekleri Geliştirme Komutanlığı (CCDC) Silahlanma Merkezi ve Ortak Hizmetler Küçük Silah Programı (JSSAP) kapsamında 100.000 adet Yeni Nesil Kadro Silah Teknolojisine sahip M4 Karabina ve M249 silah sistemlerini temin etmek için anlaştı.

ABD Ordusu’nun Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark A. Milley, 10 Nisan’da Ordunun, esas olarak yakın bölgelerle mücadele eden piyade birimleri için satın alındığını 100.000 adet sipariş edeceğini açıkladı.

ABD Ordusu Sözleşme Komutanlığı (ACC) yetkilileri, yeni silahların Yeni Nesil Manga Silahı-Tüfek (NGSW-R) ve Yeni Nesil Manga Silahı – Otomatik Tüfek (NGSW-AR) içereceğini söyledi.

NGSW-R silah sistemlerinin, M16 tüfeği ve M4 karabina yerine geçmesi bekleniyor. NGSW-AR’nin, Yakın Muharebe Gücü’ndeki Otomatik Makinalı Tüfek rolündeki M249 hafif makineli tüfek yerine geçmesi bekleniyor.

Gelecekte Tercih Edilecek Mühimmat 6,8mm

Teslim edilecek NGSW teknolojisine sahip silahların, XM1186 olarak bilinen 6,8 mm’lik fişek ile uyumlu. Yuvarlak, daha uzun mesafelerde daha fazla menzile, daha yüksek hassasiyete ve 5.56x45mm ve 7.62x39mm mühimmattan daha iyi zırh delme özelliğine sahiptir. 6.8mm’lik fişeğin, önümüzdeki 25 yıl boyunca modern savaş alanındaki en gelişmiş cephane olması bekleniyor.

Ekim ayında ABD Ordusu, NGSW için resmi şartlar olarak 6.8mm’yi seçti. Yeni mermi, dünyanın en gelişmiş vücut zırhına 600 metreye kadar nüfuz edecek şekilde tasarlanmıştır.

6.8mm M249

Konu ile alakalı, Textron Systems Uygulamalı Teknolojiler ve İleri Programlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Wayne Prender. “Sadece 15 ayda sözleşmeli ödüllerden devrim yaratan, yeni nesil bir silahın teslimine geçmek sadece Cased-Telescoped teknolojimizin olgunluğunu göstermekle kalmıyor, aynı zamanda ekibimizin kritik savaşçı ihtiyaçlarını programa göre hızla karşılamak için sahip olduğu proje uygulama mükemmelliğini ortaya sunuyor” dedi.

Ayrıca, Wayne Prender. ”Cased-Telescoped silahlarımız ve mühimmatımız ABD savaşçıları için daha uzun menzillerde artan ölümcül de dahil olmak üzere, savaşçı için önemli ağırlık indirimleri de dahil olmak üzere yeni nesil küçük silah silahlarına doğru büyüme yolu sunuyor. ”diye de ekledi.

Pentagon: Irak ve Suriye’deki kentsel savaştan dağlara ve Afganistan’ın açık alanlarına olan mevcut kayması piyade birimleri için standart silahların modernizasyonunun arkasındaki itici güç olmuştur. Standart tüfekler Musul ve Rakka gibi şehirlerde yakın dövüşler için çok uygun olsa da, rakiplerini açık alanlarda öldürme menzili bulunmuyor.

ABD Ordusu’nun AAI’nin NGSW silahını bu yaz atış yerlerinde test etmesi bekleniyor. Tam sözleşme ödülü 250.000 adet ve 150 milyon mermiden fazla olması bekleniyor. Beklenen saha testleri başlangıcının 2020’nin başlarında başlaması bekleniyor.

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Venezuela, ABD tescilli özel jeti düşürdü

Venezuela Stratejik Operasyonlar Komutanı Remigio Ceballos, kimliği belirsiz bir uçağın EE…