Anasayfa Haberler Genel Haberler ABD ve Japonya “Northern Viper” tatbikatını başlattı

ABD ve Japonya “Northern Viper” tatbikatını başlattı

0

Japonya ve ABD’ye bağlı birlikler 26 Ocak – 8 Şubat 2020 tarihleri arasında Japonya’nın Hokkaido kentinde bulunan Hokudaien ve Yausubetsu eğitim alanlarında “Northern Viper” eğitim tatbikatını gerçekleştirecek.

Kuvvetler, Hokkaido’nun eğitime elverişli yapısını kullanarak kara ve havacılık birimleriyle birlikte ikili, kombine silah egzersizleri ve canlı atış eğitimleri icra edecek. Tatbikat öncesi açıklama yapan Col. Jason SD Perry, “Bu iklim koşulları ve soğuk havalar hem kendi taktiklerimizi, tekniklerimizi ve prosedürlerimizi geliştirmemiz için hem de Japon Kara Öz Savunma Kuvvetleri’ndeki meslektaşlarımızla birlikte çalışabilirliği geliştirmemiz için bir fırsat” dedi. “Northern Viper III” Deniz Seferi Kuvvetleri genelinde yaklaşık olarak 2.300 denizci personel içerecek.

ABD Deniz Piyadeleri Northern Viper’da Yeni JLTV’leri Kullanıyor

“Northern Viper” Tatbikatında ABD’nin 3. Deniz Bölümü tarafından kullanılan yeni JLTV’ler.

ABD Deniz Piyadeleri, Northern Viper egzersizleri sırasında en yeni JLTV’lerini kullanıyor. İlk kez, 4. Deniz Alayı, 3. Deniz Bölümü’nden JLTV’ler, bu yılki eğitim tatbikatında Japonya’da kullanıldı.

3. Deniz Bölümü’nden yapılan açıklamada, “Northern Viper, her iki kuvvetin personellerini zorlu bir ortamda yoğun eğitime maruz bırakarak, herhangi bir iklim ve yerde becerilerini mükemmelleştirmelerini sağlayarak, ABD ve Japonya İttifakının kolektif savunma yeteneklerini geliştirmek için düzenli olarak planlanmış bir eğitim uygulamasıdır.” denildi.

ABD Hint Pasifik Komutanlığı daha önce 3. Deniz Bölümü’nün Japonya’nın Okinawa kentinde yeni JLTV’leri aldığını, ABD Deniz Piyadeleri tarafından şu anda kullanılmakta olan HMMWV’lerin yerini alacağını bildirmişti. Plan, her bir JLTV’yi Ocak 2034’e kadar Deniz Piyadeleri’ne konuşlandırmak.

“Northern Viper” Tatbikatında ABD’nin 3. Deniz Bölümü tarafından kullanılan yeni JLTV’ler.

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

İlgini Çelebilir!

Cold Response 2020 tatbikatı Norveç’te icra edilecek

Norveç Silahlı Kuvvetleri’nin resmi web sitesinde 17 Şubat 2020 tarihinde yayınlanan açıkl…