Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri AEGIS Silah Sistemi müttefik tatbikatında harp yeteneklerini sergiledi

AEGIS Silah Sistemi müttefik tatbikatında harp yeteneklerini sergiledi

0

Lockheed Martin firması tarafından üretilen AEGIS Silah Sistemi yakın zamanda tarihte ilk defa gerçekleştirilen, 3 uluslu, Savaş Sistemi Gemi Kalifikasyonu Sınama (CSSQT) tatbikatının başarıyla sonuçlanmasında büyük rol oynadı.

Tatbikatta , ABD Donanmasına bağlı destroyer USS Gridley (DDG-101), İspanyol Donanmasına bağlı fırkateyn Méndez Núñez (F-104) ve Norveç Kraliyet Donanmasının fırkateyni Fridtjof Nansen üçlü bir müttefik oluşturdu.

Bu tatbikat aynı zamanda, Lockheed Martin firmasına ait Spy-1 Deniz Radarı Ailesini ( SPY-1D(V); SPY-1D ve SPY-1F) içermesi bakımından da bir ilke sahipti.

Tatbikat süresince, gemilerin Aegis Silah sistemi, değerlendirildi muharebe hazırlık için, kapsamlı düzey (yüzey) ve hava savunma harbi uygulamaları, insanlı baskın ve elektronik atak senaryoları içeren, yanı sıra- ilaveten tam testi, sistemin taktik veri bağlantıları ve hava savunma yetenekleri. Hava savunma testleri CSSQT tatbikatının son aşamasıydı.

USS Gridley (DDG-101)

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

ÇAFRAD, TF-2000 muhribini bekliyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının en kritik ihtiyaçlarından olan TF-2000 Hava Savunma Harbi …