Anasayfa Haberler Genel Haberler Almanya 10. Savunma Bakanlığı Raporu açıklandı

Almanya 10. Savunma Bakanlığı Raporu açıklandı

0

Almanya Savunma Bakanlığı, 10. Savunma Bakanlığı Raporu’nu sundu.

Rapora göre bu yıl Alman Ordusuna, bir adet F-125 fırkateyni, dört adet Eurofighter savaş uçağı, altı adet A400M nakliye uçağı ve 45 adet Puma zırhlı muharebe aracı (ZMA) teslim edildi.

Ayrıca teslim edilenler arasında Açık Semalar (Open Sky) gözlem uçuşları için özel olarak donatılmış bir Airbus A319 ve Bundeswehr’in hava kuvvetleri için hazırladığı üç adet Global 6000 uçağı var.

Bunların yanı sıra Federal Meclis yeni silah projeleri için 5.9 milyar avroluk paketi onayladı.

Satın alma harcamaları 7 milyar avronun üstünde

Raporda, “Yıllarca süren barış temettülerinden sonra, yeni ekipman geliştiriyor ve tedarik ediyoruz, tespit edilen ekipman boşluklarını kapatıyoruz ve silahlı kuvvetleri düzenli olarak donatıyoruz” diyor. Bununla birlikte, maddi modernleşme sürecini sürdürmek için daha fazla yatırım yapılması gerekiyor.

Rapora göre önceki yıla göre savunma bütçesi yüzde 4,2 artarak gelecek yıl için 45,1 milyar avro olarak belirlendi. Bu miktarın 1.5 milyar avroluk kısmı silahlanma ihalelerine ve 1.5 milyar avroluk kısmı yeni teknolojinin geliştirilmesi test edilmesine ayrılacak.

4.5 milyar avroluk miktar ise ekipman ve araçların bakımına harcanıyor. Bundeswehr’in servis sağlayıcılarına ise 3,2 milyar avro kaynak akıyor.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Terör örgütü YPG/PKK’nın işbirlikçisi ANTIFA, ABD’de şiddeti artırıyor

Dünyada birçok ülkede faaliyet gösteren sol görüşlü bir örgüt olan ANTIFA, günümüzde ABD&#…