Anasayfa Haberler Almanya ağır yük helikopteri tedariki için sözleşme yapacak

Almanya ağır yük helikopteri tedariki için sözleşme yapacak

0

Berlin Güvenlik Konferansı’nda (BSC) konuşan Lockheed Martin Uluslararası İş Geliştirme Sorumlusu Almanya Direktörü Alexander Walford, hükumet tarafından 2020 yılı sonralarında imzalanması beklenen önerinin  nihai halinin şirket tarafından 20 Şubat’ta sunulacağını belirtti.

Lockheed Martin, Sikorsky CH-53K King Stallion, Boeing, CH-47F Chinook teklifinde bulunuyor. Her iki şirket de Luftwaffe için VFW-Sikorsky CH-53G / GS / GA Stallion yenileme programı çerçevesinde teklif veren taraflardır.

2023 ile 2030 yılları arasında Bundeswehr’e 44-60 arasında teslimat yapılması talep ediliyor. STH (Schwerer Transporthubschrauber- ağır yük helikopteri) programını Kasım 2018’de onaylayan Almanya Hükümeti, görevdeki 70 CH-53G/GS/GA/GEs yerine yeni helikopter geliştirmenin imkansız olduğunu, King Stallion ya da CH-47 Chinook’un uygun tek çözüm olduğunu söyledi.

ABD Deniz Piyadeleri için gemiden karaya ağır nakliye ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanan CH-53K, temel tasarımı açısından CH-53E üzerinden geliştirilmiştir.

CH-53K’nın dahili kabini, bir Humvee de dahil olmak üzere bir dizi taşıma kapasitesine sahipken, aynı anda üç bağımsız harici yükü kaldırabilir. Diğer iyileştirmeler arasında bir ‘cam’ kokpit, uçuş kontrolü, az bakım gerektiren bir elastomerik rotor, kilitlenen bir kargo ray sistemi, dış kargo yükleme iyileştirmeleri ve beka kabiliyeti iyileştirmeleri sayılabilir.

CH-53G

Dış Haberler Editörü

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

UMH: Wagner ve Esed milislerinden oluşan konvoy 4 adet Pantsir-S1 ile birlikte geri çekildi

Türkiye ve Birleşmiş Milletler (BM) tarafından meşru hükümet olarak tanınan Libya’nın Ulus…