Anasayfa Haberler AM General “hormonlu” Humvee’yi tanıttı

AM General “hormonlu” Humvee’yi tanıttı

0

Ünlü Humvee 4×4 zırhlı aracın geliştiricisi ve üreticisi AM General firması Humvee’nin yeni versiyonu olarak nitelendirilebilecek hormonlu bir Humvee modeli tanıttı.

Humvee artık günümüz muharebe koşullarındaki ihtiyaçları tam olarak karşılamıyor. Bu sebeple yeni araç önem taşıyor. Humvee NXT 360 adı verilen aracın MRAP (mayına ve pusuya karşı korumalı araç) düzeyinde korumaya sahip bir taktik araç olduğu belirtiliyor.

Firma NXT 360’ın maksimum ortak kullanım ve basitleştirilmiş bakım ihtiyaçlarını karşılayabileceğini açıkladı. NXT 360 ES modeli kolay teşhis ve sağlık izleme sistemlerinin entegrasyonu için yeni bir dijital omurga sunuyor. Dijital video kamera araca 60°-120° görüş açısı sunuyor. Aracın arka yolcu bölmesinde bu nedenle cam bulunmuyor.

Yeni araç ayrıca daha yüksek seviyede kinetik enerji koruması için opsiyonel cıvatalı zırh ile donatılacak. Donatılacak zırh 360° kinetik enerji tehdit koruması; araç altı patlama tehdidi koruması; patlama koltukları, yüzer zemin ve şeffaf zırh içerecek. AM General aracın her türlü arazide hareket kabiliyeti olduğunu belirtiyor.

Teknik Özellikler

Özellikler NXT 360 NXT 360 ES
Ağırlık 6,396 kg. (14,100 lb.) 7,030 kg. (15,500 lb.)
Güç
Motor 205 hp 6.5L V8 turboşarj dizel 250 hp 6.5L V8 turboşarj dizel
Transmission 4-vites elektronik kontrollü 6-vites elektronik kontrollü
Transfer Kutusu 2 Hızlı, Yüksek 1:1, Düşük 2.72:1
Yakıt Kapasitesi 95 L (25 gal.)
Menzil 402 km (250 miles)
Güvenlik • (Opsiyonel) ABS

• Elektronik Stabilizasyon Kontrolü

• Çekiş Kontrolü

• (Opsiyonel) ABS

• Elektronik Stabilizasyon Kontrolü

• Çekiş Kontrolü

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Birleşik Krallık’ta helikopter ve İHA birlikte işletilecek

Leonardo, Birleşik Krallık’ta kullanılması planlanan helikopter – taktik İHA t…